Ethereum (ETH) yüzde 20’den fazla değer kazandı

Bitcoin’in fiyatı, diğer altcoinleri de doğrudan etkilemeye devam ediyor

ethereum fiyatı yorum

Bitcoin’in fiyatı, diğer altcoinleri de doğrudan etkilemeye devam ediyor. Son günlerde yatırımcılarını kara kara düşünmeye sevk eden Bitcoin’in değerinin 6 bin dolara kadar gerilemesi, piyasalarda ciddi endişelere yol açmıştı. Ancak yeniden 7 bin doların üzerine çıkan ve bu satırları yazarken 7,460 $ değerle işlem gören Bitcoin’in girdiği toparlanma süreci; diğer kripto para birimlerine de iyileştirici bir etki yaptı.

Dünyanın ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum (ETH) da bu olumlu atmosferde yaralarını sarmaya başladı. Coin Market Cap‘ten alınan verilere göre Ethereum’un fiyatı son 24 saatte yüzde 20 civarında değer kazanarak 735,01 $‘a yükseldi. Bu da Ethereum‘un pazardaki işlem hacmini 71,6 milyar dolara yükseltti.

Çoğu altcoin değer kazandı

Ancak Ethereum, piyasada değer kazanan tek altcoin değil. Hacim olarak en büyükler arasında yer alan 10 kripto para biriminin 7’si, geçtiğimiz güne kıyasla en az yüzde 20 değer kazandı. Piyasalardaki iyimserlik, bu artışın en büyük sebebi.

Cardano (ADA) yüzde 20 değer kazanırken en büyük değer artışı yüzde 41’lik değer artışıyla NEO‘da (NEO) kaydedildi. Stellar Lumens (XLM) ise yüzde 23 oranında fiyatını artırmayı başardı. Bitcoin (BTC) ise yüzde 17’lik değerlenmeyle 7,460 $ civarına yükseldi.

Ne oldu da altcoinler değerlendi?

ABD Senatosu’na bağlı Bankacılık Komitesi ve CFTC Kurumu Başkanı J. Christopher Giancarlo, kripto para birimlerini internetin 1990’lı yıllardaki yükselişine benzetti ve yeni bir çağın başlamak üzere olduğuna işaret etti. Bu olumlu değerlendirme, Bitcoin başta olmak üzere çoğu kripto para biriminin fiyatını artırmak için yeterli oldu.

[fat_coincap id=”5″]