Bitcoin Cash Fiyatları 1,000 $ Sınırını Zorluyor

Kripto para borsaları son günlerde epey çalkantılı


Kripto para borsaları son günlerde epey çalkantılı. Çoğu kripto para birimi küçük veya orta düzeyde zararla günü kapatmayı sürdürüyor. Yakın gelecekte de bu gidişatı tersine çevirecek, fiyatların yükselmesine sebep olacak bir heyecan verici yeniliğin işareti ise gözükmüyor. 

Şu aşamada yalnızca Bitcoin Cash, pozitif değer kazanan bir altcoin olarak göze çarpıyor. Ancak bu trendin önümüzdeki günlerde de devam edip etmeyeceği henüz bilinmezliğini koruyor.

Yeniden yükselişe geçti

Bu haber kaleme alınırken Bitcoin Cash fiyatları neredeyse 1,000 $ sınırını geçmek üzereydi. Hatırlanacağı üzere Bitcoin Cash daha önce de en çok 1,040 $ seviyesine yükselmişti. Bitcoin’in değer kaybetmesiyle birlikte gerileyen Bitcoin Cash şimdilerde yavaş yavaş toparlanma emareleri göstermeye başladı.

Yüzde 6.3 değer kazandı

An itibariyle Bitcoin Cash, ABD doları karşısında yüzde 6.3 değer kazanmış durumda. Ayrıca Bitcoin ile kıyaslandığında yüzde 6.59’luk da bir değer artışı söz konusu.

Son 24 saatlik işlem hacmi 483 milyon dolar olan kripto para birimi için her şey iyi gidiyor. Özellikle son birkaç günde global kripto para işlem hacminin 12 milyar dolara gerilemesine hesaba katacak olursak. Oysa 2017’nin ikinci yarısında kripto para işlem hacmi 40 milyar dolar seviyelerindeydi. 

En yüksek hacim HitBTC’de

Yurtdışında popüler olan HitBTC borsası, Bitcoin Cash (BCH) hacmi bakımından pazarın lideri konumunda. Bitfinex ve OKEx borsaları da HitBTC’den sonra BCH’nin en çok işlem gördüğü borsalar arasında yerini almış durumda.