Bitcoin’in Neden Düştüğüne Dair Araştırma

Chainalysis isimli kripto para topluluğunca yapılan ”Bitcoin neden düşüyor?” araştırması dikkat çekiyor


Chainalysis isimli kripto para topluluğunca yapılan ”Bitcoin neden düşüyor?” araştırması dikkat çekiyor. Tüm dünyanın aktif olarak ilgi gösterdiği ancak buna rağmen düşüş yaşayan Bitcoin’de seviye 6000 dolar civarından biraz daha yüksekte etkisini koruyor. Birçok kişi Bitcoin almanın artık karlı olmadığını düşünüyor ve yatırımlarını farklı alanlara çekmenin zamanı geldiğini iddia ediyor.

Ancak hiç kimse Bitcoin’in neden dolayı düştüğünü bilemiyor. Yapay zekalı robotlar tarafından yaratıldığı iddia edilen kripto paranın, Chainalysis isimli kripto para topluluğunca yapılan araştırmaya göre düşüş nedeni çok basit. Topluluk, ”bir büyük yatırımcının korkması ve parasını geri çekmesi sonucunda sürü psikolojisi adı altında herkes aynı davranışı yapıyor ve endişe ederek yatırımlarını geri çekiyor” dedi. Bunun ise kripto paraların düşmesinde asıl etken olduğu belirtildi.

İnsanlar Korkuyor, Yatırım Azalıyor

İnsanların korkması sonucunda azalan yatırımcı sayısı ve yatırımların direkt olarak anlık bir şekilde geri çekilmesi düşüşü tetikleyen etkenler oluyor. Birçok düşük yatırımcının bu duruma neden olabildiği gibi dev yatırımcıların yine binlerce kullanıcıya eşit olacak şekilde yatırımlarını aniden çekmesi düşüşün asıl sebepleri arasında bulunuyor.