Takip Edin

Bitcoin

Bitcoin.com Forumu Kapanıyor!

İlknur Özer

Yayınlanma tarihi

-

bitcoin.com_

Kripto topluluğunun en popüler forumlarından biri olan Bitcoin.com forumu kapatılacağını duyurdu.

Sıcak tartışmalar ve kripto para birimi ile ilgili fikirler için bir platform olan Bitcoin.com forumu, 23 Temmuz 2020’de hizmetlerini sonlandıracak. Haberler, 24 Haziran’da yapılan bir açıklama ile forumun yöneticisi tarafından bildirildi .

Açıklamada, forum yöneticisi yaklaşan kapanış hakkında birkaç ayrıntı verdi. Ancak, forumun neden kapatılacağının arkasındaki nedenleri belirtmedi. Kripto para birimleriyle alakalı web portallarından biri olan forumun kapanma nedenlerinin açıklanması bekleniyor.

Bitcoin.com forumu, dünyanın en eski ve en büyük kripto para birimi ile ilgili web portallarından biri olan Bitcoin.com web sitesine ev sahipliği yapan bir şirkettir. Bitcoin’i en erken benimseyenlerden biri olan yatırımcı Roger Ver tarafından desteklenen web sitesi, bir dizi Bitcoin ve Bitcoin Cash ( BCH ) hizmeti veriyor. Ayrıca hem Bitcoin hem de Bitcoin Cash için bir mobil cüzdan sunmaktadır.

İlknur Özer 24 yaşında olup, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mezunudur. Okul yıllarından bu yana kripto paralara ilgi duymaktadır. İnsan ve toplum psikolojisine hâkim olan İlknur, içerikleri ve analizleri ile insanlara ulaşmayı ve katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Altcoin

Ünlü Analist Ethereum Rallisi İçin Kritik Seviyeyi Açıkladı

İlknur Özer

Yayınlanma tarihi

-

Ethereum-Fiyat-Analizi

Kripto para sektöründe Bitcoin, bir süredir yatay bir seyir gösterirken, ön plana çıkan projeler DeFi token’ları oldu. Ethereum ağı üzerinde çalışan bu projelerin kripto paraları, son dönemde devasa artışlar yaşıyor. Özellikle Compound projesinin kripto parası COMP’un büyük bir artış yaşaması ile bu projeler iyice konuşulmaya başlanmıştı.

DeFi platformlarında kilitlenen Ethereum miktarı da rekor üstüne rekor kırarken, bu rakam günlük Ethereum arzının neredeyse dört katına gelmiş durumda. Aynı zamanda bu platforma aktarılan ETH miktarlarında da rekor kırılıyor.

Ancak tüm bunlara karşın, tüm bu sürecin ana sağlayıcısı olan Ethereum ağının kripto parası ETH, yerinde saymaya devam ediyor. Birçok otorite, DeFi’nin ETH fiyatını artıracağını ve hatta ikinci bir ICO süreci gibi ETH’ye rekor kırdıracağını ifade etse de gelinen noktada bunlara dair net bir emare görmek pek de mümkün değil.

Ethereum özelinde son durumu değerlendiren kripto para analisti Michael Van de Poppe ise, yeni bir boğa sezonunun başlaması için 330 dolar seviyesinin aşılması gerektiğini söyledi. Başarılı analist, ETH’nin yeni bir boğa sezonuna başlamasının mümkün olduğunu belirtirken, şöyle konuştu:

“Ethereum şu anda akümülasyon fazında. Şu anda belirli bir fiyat aralığında gidip gelmeye devam ediyor. Mevcut ortamda, 1300 dolar olan rekorun kırılması pek de mümkün değil. Ancak yaşanacak bazı gelişmeler ve kritik fiyat seviyelerinin aşılması ile birlikte, yeni bir boğa sezonuna tanıklık edebiliriz.”

Van de Poppe, özellikle kurumsal yatırımcıların ETH’ye büyük bir ilgi gösterdiğini belirtti. Grayscale’in son dönemde yaptığı ETH alımlarına dikkat çeken analist, bu durumun da ETH için son derece pozitif bir gelişme olduğuna vurgu yaptı.

Ethereum 2.0 Etkisi

Ayrıca bir başka önemli gelişme de Ethereum 2.0 güncellemesi. Üç ana faza ayrılan güncellemenin ilk kısmının bu yıl sonuna dek çıkması bekleniyor. Bu güncellemenin, Ethereum ağında kronik hale gelen birçok sorunu çözeceği iddia ediliyor. Dolayısıyla sürecin fiyatlara da olumlu etki etmesi bekleniyor.

Michael Van de Poppe, aynı zamanda pandemi süresi boyunca kripto paralara olan ilginin artığını düşünüyor. Hollandalı kripto para analistine göre, bu durumdan en fazla fayda sağlayacak kripto paralardan bir tanesi Ethereum.

Devamını oku

Altcoin

Kripto Dünyasının Ünlü İsimlerinden Altcoin Yatırımcılarını Kızdıracak Açıklama!

İlknur Özer

Yayınlanma tarihi

-

altcoin-yatirimcilari-kizabilir

Bitcoin altyapı şirketi Blockstream’in CEO’su Adam Back, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in tek gerçek kripto para birimi olduğuna yönelik bir beyanda bulundu. Bu açıklama, kripto para sektöründe büyük bir yankı uyandırırken birçok isim de bu görüşü destekleyici açıklamalar yaptı. Back, kripto para birimi kavramının temsil edildiği tek projenin Bitcoin olduğunu düşünüyor. Altcoin destekçileri bu yoruma katılmasalar da Back gibi düşünenlerin sayısı oldukça fazla.

Ünlü CEO, geçtiğimiz ay Bloomberg’e verdiği bir röportajda Bitcoin fiyatının önümüzdeki beş yıl içinde 300 bin dolara ulaşacağını iddia etmişti. Bu fiyat tahmini BTC’nin şu anki fiyatından neredeyse yüzde 3.000 daha fazla bir fiyat artışına tekabül ediyor. Back’in bu tahmini Bitcoin’e ne kadar güvendiğinin de bir kanıtı olarak gösterilebilir.

Altcoin Asla Bitcoin İle Yarışamaz

Adam Back’in bu tartışma yaratan söylemlerini destekleyen birçok ünlü isim de bulunuyor. Örneğin ünlü medya çalışanlarından Max Keiser, son zamanlarda altcoin projelerinin değersiz olduğu görüşünü çok daha sık dillendirmeye başladı:

“Bitcoin’in henüz yapmadığı veya kısa sürede yapabileceği şeyleri yapacak bir altcoin projesi yok. Altcoin destekçileri gerçekler karşısında kulaklarını kapatıyor. Fakat madencilik oranı, piyasa değeri, işlem hacmi nereden bakarsanız bakın tüm kripto pazarının %99’unu Bitcoin oluşturuyor.”

Devamını oku

Bitcoin

Bitcoin Cüzdanları ve BTC İşlemleri Hakkında Önemli Yeni Veriler

İlknur Özer

Yayınlanma tarihi

-

bitcoin-yeni-veriler

Glassnode analiz şirketi, BTC cüzdanlarının sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldiğini bildirdi.

Şirket tarafından açıklanan verilere göre aynı durum, son yirmi dört saat boyunca Bitcoin işlemlerinin sayısı hakkında da gerçekleşti.

Etkin BTC Adreslerinin Sayısı 1 Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Kripto verileri üzerinde çalışan bir şirket olan Glassnode’e göre, BTC cüzdanları ve son işlemlerin sayısı ile ilgili bazı yeni verilere ulaşıldı. Kısa bir süre önce, aktif BTC adreslerinin sayısı bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı. 11 Haziran’dan itibaren 59.627.458 olan adres sayısı 60.373.667’ye ilerledi.

BTC-Glassnode-grafik1

Yeni BTC adreslerinin sayısı da iki yılın en yükseğine yükseldi. Şu anda, 22.390.500 tutarında bulunuyor. Geçen yılın 26 Haziran’ında, iki yılın en yüksek seviyesi 22.387.083 idi.

Bitcoin İşlemlerinin Sayısı Son 24 Saat İçinde %30,3 Arttı

Glassnode tarafından yayınlanan verilere göre, son yirmi dört saat içinde yapılan BTC işlemlerinin sayısı yüzde 30,3 artarak toplam 15.865.375 oldu.

BTC-glass2

BTC işlemlerine ilişkin genel istatistikler 15.865.375’tir. Bu istatistik 14 Şubat 2020’den önceki okumaya göre on ayın en yüksek seviyesidir.

1 Milyar Doların Üzerinde Bitcoin Taşındı

Yukarıda belirtilen veriler, bazı analistlerin son zamanlarda Bitcoin (BTC) ile ilgili ürünlere kurumsal yatırımcıların ilgisinin artmasıyla ilgili söylediklerine uymaktadır.

Kripto balinaları da bu yıl daha aktif hale geldi. Bu haftanın başlarında, şaşırtıcı miktarda BTC (yaklaşık 900 milyon dolar ve 200 milyon dolar) taşıyan iki işlem gerçekleştirildi. 900 milyon dolar değerindeki daha büyük olanın en zengin BTC cüzdanlarından birinin sahibi tarafından taşındığına inanılıyor.

Devamını oku