Bitcoin Düşüyor, Yatırımcı Üzgün

Bitcoin’de son birkaç gündür düşüş devam ediyor


Bitcoin’de son birkaç gündür düşüş devam ediyor. Kripto para dünyasında en büyük ve en tanınmış kripto para konumunda olan Bitcoin’in bu kadar fazla düşüş yaşamaya başlaması ise yatırımcıların zaten bozuk olan algısını daha da fazla bozmaya neden olurken, bazı yatırımcıların bu durum karşısında kripto paralara olan algısı çok daha fazla bozuluyor. Kripto para dünyasının ikinci büyük kripto parası olarak gösterilen Ethereum’da da seviye benzer şekilde aşağı yönlü olarak ilerliyor

Bu durum ise beraberinde bazı sorunları getirirken yatırımcılar 7.200 dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin’in neden dolayı düştüğü konusunda ise merak ettiklerini ve bu konuda kendilerinin düşüncelerinin ise olumsuz yönde olduğunu belirtmeye devam ediyorlar.

Bitcoin Neden Düşüyor?

Bitcoin’in düşüş yaşamasının arkasında yatan sebep her ne ise bu sebebin bir an önce çözülmesi gerektiğini belirten yatırımcılar, daha fazla düşüş yaşanması durumunda kar ve kayıp durumları arasında ciddi farkların meydana gelebilecek olduğunu, bu durumun ise kendileri açısından kötü olacak olduğu için yatırımlarını satmalarının dahi gündeme gelebilecek olduğunu belirtiyorlar. Bazı yatırımcıların ise bu düşüşlerin ardından hiç beklemeyerek elde avuçta olan yatırımlarını sattıklarını, bunun yerine diğer fiziksel yatırımları değerlendirmeye başladıkları ifade ediliyor.

  • Bitcoin bir yatırım türü olduğu üzere kazandırmaması durumunda yatırım yapmaya gerek olmadığı çok açık.
  • Yatırımcılar kendi kararlarını kendi alabilir.
  • Yatırım yaparken asıl amaç çok fazla kazanç değil, en iyi ve devam edici şekilde kazanç olmalı.