Bitcoin Adının Telif Hakkı Alındı

İngiltere merkezli A.B.C


İngiltere merkezli A.B.C. IPHoldings South West firması tarafından Bitcoin adının isim hakları satın alındı. Bugüne kadar satın alınmadığı öğrenilen Bitcoin adının telif haklarının bugün itibari ile alınmış olması ise birçok kullanıcı adına şaşkınlık yarattı. Yapılan açıklamada A.B.C. IPHoldings South West tarafından alınan isim hakkı ile birlikte bundan sonra tüm alanlarda rahat bir şekilde Bitcoin adının kullanılamayabilecek olduğu, bu durumun arkasında yatan sebebin ise isim haklarının İngiltere merkezli şirket tarafından satın alınmış olması olarak gösteriliyor.

Kripto paralar ile ilgili Bitcoin isim hakkının satın alınması son derece endişe yaratmasına rağmen ABD Patent Ofisi tarafından daha önce yapılan başvuru reddedilmiş ve bu isim hakkının alınamayacak olduğu açıklanmıştı.

A.B.C. IPHoldings South West Şirketi Hakkında

A.B.C. IPHoldings South West hakkında pek fazla bir bilgi olmadığını belirtelim. Şirketin ne ve neler üzerine faaliyet gösterdiği bilinmezken, kripto paralar ile ilgili isim hakkını satın alması bu alanda bazı ilgi ve alakası olduğunu gösteren bir durum.

Nasıl satın alındığı konusunda şu aşamada İngiltere Patent Ofisi tarafından bir açıklama yapılmasa da şirket şimdiden telif hakkı göndermeye başlamış durumda. Bir giyim markasına gönderilen isim hakkı ve telif uyarısında Bitcoin yazılı giyim ürünlerinin satılması için kendilerine para ödenmek zorunda olduğu ifade edilmiş. Durumun biraz can sıkıcı olacak olduğu tahmin ediliyor.