Bitcoin Gerileyecek Mi?

Bitcoin ile ilgili 4 gündür aynı seviyede kalması ve bu seviyeyi aşamaması dolayısı ile gerileme yaşanabilecek olduğu ve bundan sonraki seviyesinin 6.500 dolar seviyesi olacak olduğu iddia ediliyor


Bitcoin ile ilgili 4 gündür aynı seviyede kalması ve bu seviyeyi aşamaması dolayısı ile gerileme yaşanabilecek olduğu ve bundan sonraki seviyesinin 6.500 dolar seviyesi olacak olduğu iddia ediliyor. Kripto paralar ile ilgili yorum  ve açıklamalar yapmayı sürdüren analistler bu durumun olmasının beklenen bir gelişme olduğunu belirtirken yatırımcıların korku ve endişe dolayısı ile yaşadıkları bir takım kayıp korkusu dolayısı ile yatırımlarını çekmeye başladıklarını, bu durumun ise piyasa verilerine ve Bitcoin’e olumsuz olarak yansıyacak olduğunu açıklıyor.

Bu durumun arkasında en fazla beklenen gelişme 7.500 dolar seviyesindeki kripto paranın 1000 dolar gerileyerek 6500 dolar seviyesine gerilemesi ile birlikte ortaya çıkacak olan kayıplar dolayısı ile yatırımcıların ellerinde bulunan Bitcoin yatırımlarını da satarak piyasada oluşacak olan boşluk sonucunda çok daha büyük düşüşlerin yaşanabilecek olduğu şeklinde yorumlar ortaya atılmış durumda.

Bitcoin Neden Yükselmiyor?

Bitcoin yükselmemesinin nedeni olarak farklı farklı iddialar mevcut. Kimi uzmanlar Bitcoin‘in bir daha rekor kırmasını beklemediklerini belirtirken, bazı uzmanlar ise gelecek haftalarda kripto paraların gücünü toplayarak geri dönecek olduğunu ve bu sayede kendisine yeni bir rekor elde edecek olduğunu iddia ediyor. Tam olarak her kripto para uzmanı süreci görmek adına beklenmesi gerektiğini belirtirken, bazı uzmanlar ise yatırımcıların beklemekten ziyade alım ve satım işlemleri ile birlikte diğer farklı kripto paralarda yatırımlarını değerlendirmelerini öneriyor.