Japonya 6 Yeni Kripto Para Borsasına Kavuşacak

Japonya’da gelecek aylarda aktif olması beklenen  6 yeni kripto para borsası ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor


Japonya’da gelecek aylarda aktif olması beklenen  6 yeni kripto para borsası ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Bitcoin alım ve satım işlemlerinde alınan komisyon oranları, karlılık durumu ve kripto para borsalarının güvenliği konusunda henüz hiçbir site ve kripto para borsası kendisini %100 olarak kanıtlamış olmamasının etkisi ile bazı yatırımcıların direkt kendi cüzdanlarını kullanmasına neden olurken, zaman zaman ise yatırımcılar kendilerine ait olan şifreleri kaybetmeleri ve kendilerine güvence verilmemesinden dolayı kripto para borsalarını kullanmaktan çekiniyorlar.

Yeni aktif olacak olan Japon kripto para borsalarının ise bu güvensizlik durumunu bir nebze ortadan kaldırabilecek olduğu, 6 yeni kripto para borsasının kullanıcılara vaat edecek olduğu güvenliğin en üst düzeyde olacak olduğu belirtilmekte. Konu hakkında SBI HOLDİNG tarafından net açıklamalar yapılmamasına rağmen kripto para borsalarının dikkat çekici şekilde kurulması ve reklamlarının ülkede en üst düzeyde yapılmasının beklendiği iddia ediliyor.

Japonya Halkı Merakla Bekliyor

20 ila 40 yaş arasında olan Japon kripto para yatırımcılarının kripto para borsalarının açılması ile birlikte bu borsaları daha aktif kullanmaya başlayacak oldukları bilinen bir gerçek. Diğer kripto para borsalarını zorlayacak olan 6 yeni borsa sitesinin kendisini hemen bir anda geliştirmesi ve yükselmesi ise beklenmedik bir gelişme.

  • Japonya’da birkaç tane kripto para borsası mevcut ve hepsi aktif olarak kullanılan borsalar diye biliniyor.
  • Yeni açılacak olan borsalara talebin ne düzeyde olacak olduğu meçhul.