İngiltere’de 24 Kripto Para Firmasına Soruşturma

İngiltere’de FCA kurumu tarafından 24 kripto para firması hakkında yeni bir soruşturma daha açıldı


İngiltere’de FCA kurumu tarafından 24 kripto para firması hakkında yeni bir soruşturma daha açıldı. Kripto paralar ile ilgili olarak dün İngiltere Merkez Bankası müdürü Mark Carney, kripto paraların devlet destekli olmasının önünde engel olmadığı ve bunu desteklediklerine değinerek, lripto paraların arkasında devlet desteğinin olmasının hiçbir engeli olmadığını ifade etmişti.

Kripto paralar ile ilgili 24 saat sonrasında ise İngiliz FCA tarafından kripto paralar hakkında 24 firmaya soruşturma açıldığı basına açıklandı. Basına yapılan son dakika açıklamasında 24 kripto para firmasının detaylı olarak soruşturulacak olduğu açıklandı.

İsimleri Açıklanmayacak

FCA yetkilisi açıklamasında ”Bu kurumların kim olduğunu belirtirsek, müşterilerin ciddi risk altında kalacağını düşünüyoruz. Şirket ismi özelinde alacağımız aksiyonun ve pozisyonun bilinmesi, müşterileri baskı altına alacaktır ve bu yüzden biz de isimleri paylaşmamayı tercih ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Kripto paralar ile ilgili olarak başlatılan bu soruşturmanın sonucunda nasıl kararlar alınacak olduğu ve ceza verilip verilmeyecek olduğu merak edilirken, ülkede daha önce bu kadar büyük çaplı hiçbir şekilde soruşturma olmadığı ve bu kadar büyük çaplı soruşturmanın ilk defa açıldığı öğrenildi.

  • İngiltere yönetimi kripto paralar ile ilgili olarak olumlu davranırken, kripto para firmaları hakkında soruşturmalar açılması vatandaşlar tarafından destekleniyor. Vatandaşları korumak adına bu tür soruşturmaların dünyada oldukça büyük önemi olduğu biliniyor.