Bitcoin Gücünü Korumaya Çalışıyor

Bitcoin son dönemde gücünü korumak adına bir düşüyor, bir yükseliyor


Bitcoin son dönemde gücünü korumak adına bir düşüyor, bir yükseliyor. Bu durumun arkasında ise büyük yatırımcıların sektörün devamlılığını sağlamak adına sürekli yatırımlar yapması ve yaptıkları bu yatırımlar sayesinde piyasayı canlandırmalarının ardından tekrar yükseliş sonucunda paralarını çekmesi geliyor.

Yatırımcıların bu şekilde bir adım atmasının arkasında yatan neden ve sebep ise genel olarak kripto paraların yükselişini sağlamak ve gelecekte daha fazla para kazanmak yönünde olurken, yatırımcılar bugün yatırdıkları 500 milyon dolarlık BTC’yi kripto para piyasasında yatırım dolayısı ile yaşanacak olan bir miktar yükseliş sonucunda geri çekiyor ve ciddi oranda kar elde ediyorlar.

Yatırımcılar Spekülasyon İle İlgileniyor

Bitcoin yatırımcıları (büyük yatırımlar) kripto paraların devam etmesinden yana bir düşünceye sahip olmalarına rağmen asıl istekleri ise para kazanmak. Bunun için spekülasyona imza atan yatırımcıların bu sayede kendileri kar ettikleri gibi diğer yatırımcıların benzer şekilde kar etmelerini sağlayabildikleri söylenebilir.

Soros, Bill Gates, Vitalik Buterin ve daha birçok ünlü isim tarafından spekülasyon üzerinde ciddi oranda etkileri olabilecek kadar maddi servete sahip oldukları bilinmekte.