Bitcoin Yatırımcıları Endişeli: Düşecek Mi? Yükselecek Mi?

Bitcoin yatırımcıları son dönemde istatistiklerin bir yükselmesi, bir düşmesi sonucunda ciddi manada endişe içerisinde


Bitcoin yatırımcıları son dönemde istatistiklerin bir yükselmesi, bir düşmesi sonucunda ciddi manada endişe içerisinde. Türk yatırımcıların başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto paralarda yaşanan bu durumun ne zamana kadar devam edecek olduğunu merak etmesi bir yana, yatırımcıların yatırımlarının karşılığını alıp alamayacakları asıl endişe unsurunu oluşturan bir detay.

Yatırımcılar kendilerinin bu sektöre paradan para kazanmak için girdiklerini ve geçmiş dönemde birçok yatırımcının kazandığı gibi kendilerinin bu şekilde kazançlarının devam etmesini istediklerini belirtiyor. Kripto para yatırımcılarının asıl istediği ise sabit bir dengeye yakın şekilde ilerleyen ve düşüşler, çıkışlar ile sorunlar yaşanmasının önüne geçmek olduğu bilinmekte.

Bitcoin Yatırımcıları Ne İstiyor?

Bitcoin yatırımcılarının istekleri arasında dev yatırımcıların sektöre yön vermesini engellemek ve kripto para piyasası hacminin çok daha fazla yükselmesi bulunuyor. Kripto paraların hacminin yükselmesi ile bu tür sperkülasyonların engellenebilecek olduğunu belirten yatırımcılar, 261 milyar dolar seviyesinde bulunan kripto para piyasasının 600 milyar dolar seviyesine çıkması durumunda spekülasyonlardan daha az etkilenecek olduğunu düşünüyorlar. Bu durumun arkasında ise büyük yatırımcıların sektörü yönlendirmesi geliyor.