Petro’ya Karşı Başkan Trump Harekete Geçti

The McClatchy Company gazetesi tarafından iddia edildiğine göre ABD Başkanı Donald Trump, yaptırım üzerine yaptırım uyguladığı Venezuela için yeni bir yaptırımı daha devreye sokacak


The McClatchy Company gazetesi tarafından iddia edildiğine göre ABD Başkanı Donald Trump, yaptırım üzerine yaptırım uyguladığı Venezuela için yeni bir yaptırımı daha devreye sokacak. Başkan Trump tarafından Pazartesi günü imzalanacak olduğu iddia edilen kararnameye göre Venezuela’nın kripto para birimi Petro’nun önüne geçecek olan Trump, Petro’nun dünyada kullanımını kısıtlayacak.

Kripto paralar ile ilgili olarak harekete geçen ABD’nin bu konuda atacak olduğu adımlar sonrası Petro’da ciddi düşüş beklenirken, güven ise oldukça fazla azalacak ve güvenilirliği sarsılacak. Henüz daha pek fazla ilerleyemeyen ancak yatırımcıları kendisine çekmeyi başaran Petro, alınan karar sonrasında ise yatırımcıları çekemeyecek gibi görünüyor.

Washington Önlemler Almaya Başladı

Kripto paralar tarihte ilk kez ABD Kongresi tarafından hazırlanan raporlarda yerini aldı ve nasıl önlemler alınabilecek olduğu konuşuldu. Kripto paralar ile ilgili sert önlemler alması beklenen ABD’nin yaptırım uygulaması sonucunda zaten düşüş yaşayan Bitcoin’i daha fazla düşürmesinin etkili olabilecek olduğu da bir iddia. Zira ABD’nin uyguladığı yaptırımlar sonrasında eğer ki ABD tarafından yaptırım bir süre sonra kaldırılmaz ise çok ciddi sorunlar yaşanıyor. Buna örnek olarak pes etmeye niyeti olmayan Kuzey Kore rejiminin dahi ABD’nin yaptırımları sonrasında pes etmesi gösterilebilir.