Bitcoin Yatırımı İçin Kredi Çekiliyor

Türkiye’de ve dünyada Bitcoin yatırımcısı sayısında ciddi oranda artışlar yaşandığı bilinmekte


Türkiye’de ve dünyada Bitcoin yatırımcısı sayısında ciddi oranda artışlar yaşandığı bilinmekte. Yatırımcı sayısının artması ile birlikte vatandaşlar haklı olarak daha fazla Bitcoin’e ilgi göstermeye başlarken, bir diğer taraftan ise kripto paraların günden güne daha fazla insanı borçlu hale soktuğu bilinmekte. Son yaşanan artışların hemen ardından kredi kartı ile Bitcoin alımı yapan (nakit transfer) birçok Türk kullanıcı bulunuyor.

Daha fazla kazanmak adına atılan bu adımlar genellikle kullanıcılara kazanç olarak geri dönmesine rağmen olumsuz durumlarda sık sık yaşanıyor. Kripto para yatırımı yapabilmek adına öyle ki vatandaşların kredi çektikleri dahi bilinen bir konu haline gelmiş durumda. Bazı vatandaşların Çiftlik Bank olayında ifade ettiği üzere kredi çekip yatırım yaptıkları, ancak bu yatırımların kendilerine kredinin faizinden çok daha fazla gelir getireceklerine inandıkları için bu yolu seçtikleri belirtiliyor.

Kripto Para Yatırımı İçin Kredi Çekerken Dikkat

Henüz bugüne kadar Türkiye’de bununla ilgili bir uyarı yapılmış değil. Kripto para yatırımı yapmak adına bankalardan ihtiyaç kredisi adı altında 1.000 TL ila 100.000 TL miktarlarına varan krediler çekildiğini söylemek ise zor değil. Benzer şekilde kredi kartı üzerinden de 4.000 TL ila 15.000 TL limitlerini Bitcoin yatırımı için kullanan birçok vatandaş mevcut.

  • Gizlilik ve vatandaşların korunması adına hiçbir kullanıcı adı, isim ve soyad ile adres bilgisi haber içeriğimiz de paylaşılmamıştır.