Bitcoin Her An 8.000 Dolara Yükselebilir

Bitcoin fiyatına dair yapılan yorumlar, ortaya atılan iddialar ve bugünlerde yaşanan son haftaların en büyük artışları ile birlikte piyasa 20 milyar dolardan daha fazla artış yaşandı


Bitcoin fiyatına dair yapılan yorumlar, ortaya atılan iddialar ve bugünlerde yaşanan son haftaların en büyük artışları ile birlikte piyasa 20 milyar dolardan daha fazla artış yaşandı. Piyasa hacmi 20 milyar dolar artış yaşarken bunun arkasında yatan sebep hem yatırımcıların daha fazla para yatırması, hem büyük yatırımcıların milyonlarca dolarlık yatırım yapması yattığı ifade edildi. Bugün 7.400 dolar seviyesinde olan BTC’nin gelecek birkaç gün içerisinde 8.000 dolara kadar yükselmesi de beklentiler dahilinde bir durum iken 7.900 dolar seviyesi ile 8.000 dolar seviyesi arasında tam kesin sonuç alınabilecek olduğu iddia edildi:

İddialar yatırımcıların kısa bir süre daha sabretmesi durumunda bu fiyat seviyesini görebilecek oldukları, yeni yatırımcıların dahi bugün yatırım yapması durumunda muhtemel bir yükselişte rekor seviyede olmasa bile iyi oranlarda kar elde edebilecek oldukları şeklinde oldu.

Neden ve Nasıl?

Bitcoin fiyatının yükselmesindeki asıl etken büyük yatırımcıların ani yatırımlar yapması olarak yorumlanırken, spekülatörlerin etkisinin çok büyük olduğu iddia ediliyor. Bununla da sınırlı kalmayarak bu artışın devam etmesinin arkasında finans spekülatörlerinin olduğu, büyük yatırımcıların yatırımları daha fazla arttırdığı sürece fiyat seviyesinin de artmaması için hiçbir neden yok.