Bitcoin’de Beklenen Oluyor Mu?

Bitcoin fiyatının dün itibari ile bir anda yükselmeye başlaması ve haftalık rekorları tek bir kalemde kırması üzerine yatırımcılar yatırım oranlarında artışa gitti


Bitcoin fiyatının dün itibari ile bir anda yükselmeye başlaması ve haftalık rekorları tek bir kalemde kırması üzerine yatırımcılar yatırım oranlarında artışa gitti. Bitcoin sahipleri ani yükselişin fazla sürmeyecek olduğunu düşünürken direnç seviyesinin kırılması ve psikolojik sınırın aşılması ile birlikte Bitcoin fiyatında yeni haftalık rekorlar kırılırken bugün sabah saatlerinde 7.355 dolar seviyesine gerileyen BTC, bu dakikalarda 7.400 dolar seviyesine yakın seyrediyor.

Yatırımcıların beklemediği ani yükseliş bir süredir 20.000 dolar sınırının konuşulduğu ve ne zaman 20.000 dolar olacağı ile ilgili iddiaların fazlası ile sorulduğu bu ortamda yaşanırken, yatırımlarını arttıran ve daha fazla yatırım yapan birçok yatırımcının gelecek günlerde beklentisinin de 9.000 ila 10.000 dolar aralığında olduğundan bahsedildi.

Beklenen Yükseliş Gerçek Oluyor

20.000 dolar seviyesine kadar daha birçok aşama kaydetmesi beklenen Bitcoin dün yaşanan yükseliş ile ani yükselişler olabilecek olduğunun sinyalini vermiş oldu. Yatırımcılara güven veren bu yükseliş, Bitcoin’in daha fazla güven tazelemesine etki ederken diğer altkoin kripto para birimlerinin ise yükseliş yaşamaması dolayısı ile yatırımcının ilgisini daha fazla kaybetti.

BTC’nin gelecek birkaç aylık dönemde 20.000 dolar hedefini geçme durumu da bu artış sonrasında daha fazla dile getirilmeye ve son 12 saat içerisinde daha fazla konuşulmaya başlandı.