Bitmain İsrail’deki Merkezini 3 Kat Büyütecek

Çinli madencilik devi Bitmain aldığı son dakika kararı ile birlikte İsrail’de bulunan geliştirme merkezinin 3 kat daha fazla büyütecek olduğunu resmen ilan etti


Çinli madencilik devi Bitmain aldığı son dakika kararı ile birlikte İsrail’de bulunan geliştirme merkezinin 3 kat daha fazla büyütecek olduğunu resmen ilan etti. Yapılan açıklamada İsrail’de mevcut olan araştırma ofisinin 3 kat daha fazla büyütülecek olduğu belirtildi. 12  milyar dolar değere sahip Bitmain aldığı bu kararın sonucunda 3 kat daha fazla büyüme yoluna gidecek olduklarını, İsrail’de 3 kat daha fazla çalışan ile yola devam edecek olduklarını açıkladı.

Bu açıklamalar kısa süre içerisinde İsrail basınında ve dünya basınında geniş çaplı yer bulurken, İsrail ekonomisine katkı sağlayacak olan ve 3 kat daha fazla istihdam sağlayacak olan Bitmain’in bu kararı bölgede olumlu karşılandı.

İsrail İle Ticaret Yapmayan Ülke Sayısı Az

Türkiye, Çin, ABD ve birçok ülke İsrail ile ticaret yapıyor ve kararlarını ne bazı ülkeler onaylamasa bile ticari ilişkiler son derece fazla üst düzey aşamada yapılıyor. Bitmain’in bu kararı Çin hükümetinden tamamen bağımsız bir karar iken, bölgede İsrail’in kripto paralar ve madencilik alanında liderliğe doğru yol alıyor olması bölge ülkelerinin kripto paralar konusunda daha fazla çalışması gerektiğini doğruluyor.

Ticari olarak İsrail yönetiminin ise bu tür istihdam yaratan şirketlere karşı davranışı, ülke içerisinde güvenlik alanında şirketlerin güvenilir bir ortamda hizmet sunabilmesi Bitmain benzeri şirketlerin ülkeyi tercih etmesi için ilk nedenlerden bir tanesi.