Bitcoin’den kazanılan paralar için vergi ödenmesi gerekiyor mu?

Bitcoin son dönemde en fazla kazandıran yatırım araçlarından birinci sırada geleni olarak biliniyor


Bitcoin son dönemde en fazla kazandıran yatırım araçlarından birinci sırada geleni olarak biliniyor. Dünyanın en fazla kazandıran yatırımlarından birincisi olan ve herkesin merakla yatırım yapmaya devam ettiği kripto paralar ile ilgili özellikle de son dönemde kazançlar dolayısı ile Maliye Bakanlığı’nın herhangi bir yasal yaptırımı olup olmayacak olduğu yönünde sorular soruluyor

Bitcoin yatırımından kazanılan her türlü kazanç için şu günlerde herhangi bir vergi verilmiyor. Bugüne kadar Maliye Bakanlığı tarafından kapısına Bitcoin kazançlarından dolayı vergi vermesi gerektiği için giden bir memur olmadığı gibi, Maliye yetkililerinin bu durumu takip edemedikleri, bu konuda kripto paraların bir kanun ile vergi alınacak olduğu belirtilmediğinden dolayı vergi konusunda kazanç sağlayan hiçbir vatandaşın endişe etmemesi gerektiğini belirtelim.

Yasal Olarak Herhangi Bir Yaptırımı Yok

Elbette banka hesabınıza bir miktar fazla para girmesi ve bunun maliye yetkilileri tarafından fark edilmesi durumunda sizlerden gelir vergisi adı altında vergi alınabilir. Ancak bu 100.000 TL veya bu civarda olan rakamlar için değil, daha çok milyonlarca dolarlık gelire sahip olan kişileri ilgilendiren Bitcoin dışı bir durumdur.

[bitcointicker]