Bitcoin Neden Düşüyor?

Bitcoin son 2 gündür düşüş yaşayan kripto paralar kervanında yerini alırken yatırımcıların ise ciddi anlamda bundan dolayı endişe yaşadığı belirtilmekte


Bitcoin son 2 gündür düşüş yaşayan kripto paralar kervanında yerini alırken yatırımcıların ise ciddi anlamda bundan dolayı endişe yaşadığı belirtilmekte. Kripto para dünyasında dikkat çeken gelişmeler yaşanırken 9.700 dolar seviyesine kadar yükselen Bitcoin’in bir anda 7.500 dolar seviyesine kadar gerilemiş olması son derece yatırımcıları endişeye sürükleyen bir detay olarak yorumlanmakta.

Bitcoin aslında çok fazla düşüş yaşamış olan bir kripto para olmasına rağmen bu durum yeni yatırımcılar tarafından fark edilmiyor. 20.000 dolar seviyesinde yatırımı olan yatırımcılar ise bu durumdan dolayı muzdarip olduklarını, yaşadıkları bugünlerin kendileri adına büyük problem yaşanan günler olduğuna değindi.

Bitcoin Neden Düşüyor?

Tom Lee ve diğer birçok uzman kripto paraların çok daha iyi seviyeye gelecek olduğunu boş bir şekilde kanıtsız, delilsiz iddia ediyor. Bu iddiaların ardı arkası olmazken yükselecek denilen Bitcoin düşüş yaşıyor. Bu durumun aslında Bitcoin’in düşmesine neden olan küçük bir etken olduğu değerlendirilirken, bir diğer etkenin ise Bitcoin’in vadeli işlemler, merkez bankalarının aldığı kararlar ve ABD’den yapılan açıklamalara bağlı olarak düşüş yaşadığı ifade ediliyor.

ABD’den dün yapılan açıklamada FED yöneticisi kripto paralar konusunda ciddi önlemler alınması gerektiğini, eğer ki bazı ciddi önlemler alınmaz ise gelecekte dolandırıcılık vakalarının daha fazla artacak olduğunu açıklamıştı. İspanya’dan yapılan açıklamada ise kripto paraların güvenilir görülmediği ifadeleri paylaşılmış, kripto paralar ile ilgili önlemler almak zorunda oldukları belirtilmişti.