Bitcoin Neden Yükselmiyor?

Bitcoin tam 3 gündür aynı seviyede duruyor


Bitcoin tam 3 gündür aynı seviyede duruyor. Yatırımcıları fonlamak ve daha fazla yatırım yapmak üzere yönlendirmek isteyen birçok analist bulunmasına rağmen bu analistler dahi artık yatırımcıları yönlendiremiyorlar. Bitcoin üzerinden kazanç sağlamak adına açıklamalar yapan ve yatırımcıların bu sayede hangi yöne doğru yatırım yapacak olduklarını belirlemeye çalışan analistlerin yorumları olumlu olmasına rağmen birkaç gündür Bitcoin’de hiçbir şekilde yükseliş olmaması kafa karışıklığını beraberinde getiriyor.

Bitcoin’de bu durgunluğun yaşanması konusunda bazı yatırımcılar son dönemde yatırımcıların ellerinde kripto paraları tutması ve hiçbir şekilde alım ve satım işlemlerine sıcak bakmaması durumunun mevcut olduğunu iddia ederken, bir diğer taraftan ise kripto paralar ile ilgili olarak büyük finans spekülatörlerinin bu durumdan memnun olduklarını ve seviyenin bu şekilde kalmasını sağlamak adına adımlar attıklarını iddia ediyor.

Ekonomik Olarak Yatırımcılar Memnun Değil

Türk yatırımcılar ise Bitcoin dolayısı ile yaşanan durumdan pek fazla memnun değiller. Kripto paralarda yükseliş beklediklerini ve son birkaç aydır kazançlarının iyi olmadığını ifade eden yatırımcılar, daha fazla artış olması gerektiğine değinerek, düşüşlerin olmasının kendilerini fazlası ile üzdüklerini belirtti. Bazı Türk kullanıcıların alım ve satım işlemlerinden kar etmeye devam ettiklerine değinen Türk kullanıcılar, başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere tüm alanlarda kripto paraları izlemeye devam edecek olduklarını ifade ettiler.

  • Türk kullanıcılar yorumlarını genellikle belirli platformlar üzerinden belirtirken, yabancı dil bilen birçok Türk yatırımcının yabancı sayfalarda yorumlar yaptıkları görülmekte.