Charlie Lee’den Bitcoin Gold Açıklaması

Charlie Lee, Bitcoin Gold ile ilgili olarak yaptığı açıklamada saldırının ardından Litecoin’in daha fazla değerlenecek olduğuna değinerek şimdiden Litecoin’in daha değerli durumda olduğunu açıkladı


Charlie Lee, Bitcoin Gold ile ilgili olarak yaptığı açıklamada saldırının ardından Litecoin’in daha fazla değerlenecek olduğuna değinerek şimdiden Litecoin’in daha değerli durumda olduğunu açıkladı. Tüm dünyada Charlie Lee hakkında kendi elinde bulunan Litecoin’lerini satmasından dolayı tepkiler çığ gibi büyürken, son açıklamasında ise Litecoin’i övmesi tepkilerin daha da fazla artmasına neden oldu.

Birçok kullanıcı bu açıklamalar sonrasında kendi kripto parasını elinde tutmayan ve yatırım yapmaktan korkan bir kurucunun açıklamalarına asla dikkat etmeyecek olduklarını ifade ederken, bazı kullanıcılar ise Lee’nin bu açıklamalarının gerçeklikten son derece uzak ve kendisi ile ilgili olmayan bir konuda olduğunu açıkladı.

Bitcoin Gold Saldırıya Uğradı

Bitcoin Gold ağının %51 oranında olan kısmının saldırıya uğradığını belirten Lee, bunun kendileri için ve tüm kullanıcılar için korkutucu bir gelişme olduğunu ifade etti. Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilgili güvenlik endişelerini daha da fazla arttıran bu ve benzeri gelişmeler Türkiye ve dünyada kullanıcıların takip ettiği konular arasında yerini alırken, zaman zaman güvenlik konularında yaşanan sorunlar kullanıcıları korkutarak yatırımlarını dahi geri çekmelerine sebebiyet verebiliyor. Bazen ise yatırımcılar bu tür saldırılar karşısında güçlü bir duruş sergileyerek yatırımlarını daha fazla arttırıyorlar.

  • Charlie Lee kendi yönettiği ve kurduğu Litecoin’lerini satarak yatırımcıları riske atmasından dolayı Türkiye’de olmasa da ABD ve diğer ülkelerde tepki üzerine tepki çekiyor.