”Bitcoin Organ Mafyası Ticaretinden Farksız Bir Şey”

Charlie Munger, açıklamalarında kripto paraları eleştirdi


Charlie Munger, açıklamalarında kripto paraları eleştirdi. Dünyada tanınmış isimlerden birisi olan Charlie Munger, bu açıklamaları ile birlikte gündeme bomba gibi düşerken, açıklamalarında kripto para Bitcoin’in organ ticaretinden farksız bir durum olduğunu ve bununla ilgili olarak ”boş bir iş” yorumunda bulundu. Zaman zaman ünlü isimler tarafından Bitcoin hakkında ortaya atılan iddialar olumsuz olmasına rağmen, birçok kez ünlü yatırımcılar ve iş insanlarının bir kısmı Bitcoin’in olumlu ve geleceğin para birimlerinden bir tanesi olacak olduğunu açıklamıştı.

Bazı yatırımcılar ise olumsuz açıklamaları ile gündeme gelmiş ve Bitcoin benzeri tüm kripto paraların güvenilmez olduğunu iddia ederek, kripto para dünyasında yaşanan gelişmelerin olumsuz olduğunu açıklamıştı.

Bebek Ya Da Ergen Organlarına Benzetti!

Charlie Munger, Bitcoin ile ilgili olarak ”ben şimdi sizlere bebek veya ergen organları ile ticaret yapabileceğimi söylesem buna ne derdiniz? Bu çok acımasızca, aptalca ve salakça bir şey olurdu, tıpkı boş iş olan Bitcoin’in olduğu gibi” benzeri ifadeler kullandı. Bu ifadeleri ile tepki çeken Charlie Munger‘e bazı kullanıcılar ”’bununla bunu karşılaştırmak için büyük zeka örneği sergilemek gerekiyor” dedi.