İsrail Mahkemesinden Kripto Para Adımı

İsrail mahkemelerinden jet hızında yeni bir karar daha alındı


İsrail mahkemelerinden jet hızında yeni bir karar daha alındı. Mahkeme kripto para işlemlerinin engellenmesi isteyen bankaya karşı harekete geçerek bunun engellenemeyecek olduğunu ve işlemlere derhal izin verilmesi gerektiği uyarısında bulundu. 2 İsrail bankası tarafından kripto para transferi işlemlerinin engellenmesi yönünde karar alınmasının ardından devreye giren yetkili mahkeme, bunun engellenmesine izin verilemeyecek olduğunu ve asla engellenemez bir durum olduğunu açıkladı.

Bitcoin madenciliği alanında İsrail’de  kurulmuş bir şirket olan Israminers isimli şirket tarafından Union isimli bankaya karşı açılan davanın Türkiye saati ile tam 36 saat önce görüldüğü ve Union Bank tarafından madencilik şirketinin Bitcoin transferi yaparak madencilik cihazı almasına engel olmaya çalışması sonucunda açılan bir dava olduğu belirtildi.

3 Aydır Aynı Banka İle Çalışıyordu

İsrail’de  kurulu olan madencilik şirketinin Union ile 3 aydır beraber çalıştığı ve çalışmaları sırasında bugüne kadar en ufak bir sorun yaşamadığı bilgisi verildi. İsrailli yargıç tarafından alınan karara uymak zorunda olan Union Bank ise bu kararın ardından hemen bununla ilgili önlemler almak zorunda kalırken, İsrail’de mahkemeler tarafından alınan kararların derhal uygulanması, aksi takdirde akla hayale sığmaz cezaların uygulandığı bilinmekte.