Bitcoin Shoppe: Sadece BTC İle Ödeme Kabul Eden Mağaza

ABD’de yenilikler yaşanmaya devam ediyor


ABD’de yenilikler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak sadece Bitcoin ile ödeme kabul eden ve Bitcoin ürünleri ve diğer her türlü ürünü satan bir mağaza açıldı. Açılan mağaza nakit veya kredi kartı ile ödeme kabul etmiyor, sadece Bitcoin ile ödemeleri kabul ederek bir farkındalık yaratıyor.

Dünyada bir ilk olarak tanınan mağazanın özellikle girişinden çıkışına kadar her alanda sadece BTC ile ödeme kabul edildiğini yazan uyarılar görmek mümkün ve birçok Bitcoin ile ilgili giyim ürünü bulmak mümkün. Sadece mağazaya özel olarak üretilen bu ürünler sayesinde Bitcoin farkındalığı yaratan mağaza, müşterilerine en üst düzeyde hizmet sunuyor.

ABD’den Başka Bir Ülkede Yok

Bu türden bir mağaza şu aşamada sadece ABD’de bulunmakta ve diğer ülkelerde sunulmamakta. New Hampshire eyaletine bağlı Portsmouth bölgesinde aktif olarak kurulu olan mağazadan Bitcoin sahibi herkes alışveriş yapabilir,Bitcoin sahibi olmayanlar mağazayı dolaşabilir ve Bitcoin ile ödeme yapmayı bilmeyenler mağazada bulunan danışmanlardan direkt olarak yardım alarak istedikleri ürüne sahip olabilirler. Mağazanın içerisine gelecek dönemde Bitcoin ATM’si açılmasının da gündemde olduğunu söyleyelim.