Güney Kore Kripto Paralara Destek Vermeyi Sürdürüyor

Güney Kore’de yaşanan son durumlar ve vakalar gösteriyor ki ülkede tüm yaşananlara rağmen Güney Kore hükumetinin büyük desteği ile birlikte ülkenin en büyük bankalarının kripto paralara destek verdiğini doğrulamakta


Güney Kore’de yaşanan son durumlar ve vakalar gösteriyor ki ülkede tüm yaşananlara rağmen Güney Kore hükumetinin büyük desteği ile birlikte ülkenin en büyük bankalarının kripto paralara destek verdiğini doğrulamakta. Ülkede kripto paralara destek veren bankalar arasında ilk 3 büyük banka bulunurken, bankaların başta kripto paralar olmak üzere blockchain teknolojisine fazlası ile ilgi gösterdikleri ve bu konuda üst düzey araştırmalar ve düzenlemeler yaptıkları görülüyor.

Son olarak Omisego CEO’su tarafından yapılan açıklamada, ”Omise ve OmiseGO olarak dijital değerlerin globalde büyüme şeklinde köklü değişiklikler yapmak üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz; amacımız bir platform yaratarak merkezsizleşmiş bir ekonomiyi kolaylaştırmak. Plasma yazılım mimarisini kullanan OMG platformu Etherum ile çalışan bir kamusal ağ olarak geliştiriliyor. SDK (yazılım geliştirme kiti) cüzdanının ilk aşaması piyasaya henüz sunuldu ve herkesin kullanımına açık. İşlerinin bir parçası olarak online varlık takasına ihtiyaç duyanların OMG Ağı’na sorunsuzca bağlanabilmeleri için süreci kolaylaştırmak istiyoruz.” ifadeleri kullanılmış durumda.

Kore Başkent Olacak

Kripto paraların başkenti olma yolunda ilerleyen Güney Kore‘de sadece memurların kripto paralar ile ilgili olması yasak durumda. Bunun dışında ülkede kripto paralar şu aşamada neredeyse yasal zeminde hiçbir engele tabii tutulmuş değil.