İspanya Vergi Kurumu 60 Şirketten Kullanıcı Bilgisi Talep Etti

İspanya Vergi Kurumu, son günlerde gündeme bomba gibi düşen haberler ile gündeme gelmeye devam ediyor


İspanya Vergi Kurumu, son günlerde gündeme bomba gibi düşen haberler ile gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak İspanya Vergi Kurumu tarafından 60’tan fazla şirketten kripto para kullanıcılarının bilgilerinin talep edildiği ve zorunlu olarak şirketler tarafından kullanıcı bilgilerinin verilmek zorunda olduğu bilgisi paylaşıldı.

Yapılan açıklamada İspanya Vergi Kurumu’nun 60’tan daha fazla şirketten istediği kullanıcı bilgilerinin kripto para kullanıcıları olup olmadığı yönünde değil tüm kripto para kullanıcı bilgilerinin detaylı bir şekilde İP adresleri dahil olacak şekilde talep edildiği ve banka hesaplarının bilgilerinin istendiği belirtildi. Alınan bu karar sonucunda ülkede kripto para kullanıcılarının korkutulmaya ve vergilendirme konusunda özellikle Katalonyalıların daha fazla kıskaç altına alınması gerektiğine yönelik baskılar yapıldığı iddiaları yayıldı.

İspanya Vergi Kurumu’na Tepki

İspanya Vergi Kurumu’na karşı vatandaşlar ise son dönemde tepki üzerine tepki göstermeye devam ediyor. Zira ülkede herkesin özgürce kripto para kullanabilecek oldukları, bunun önüne hiçbir şekilde geçemeyecek oldukları ve gizli yabancı borsaları kullanabilecek olduklarını belirten kullanıcı sayısında ciddi oranda artışlar yaşanıyor.