Bitcoin son zamanlarda neden sürekli düşüş yaşıyor?

Bitcoin ile ilgili olarak son dönemde sürekli yaşanan düşüşlerin sonu gelmek bilmiyor


Bitcoin ile ilgili olarak son dönemde sürekli yaşanan düşüşlerin sonu gelmek bilmiyor. Bitcoin’de yaşanan düşüş ise birçok yatırımcının endişe etmesine, hali ile yatırımlarını BTC piyasasından çekmesine neden oluyor. Bu durum sonucunda ortaya çıkan boşluk daha fazla düşüşü tetikleyen etkenlerden sadece birisi olarak bilinirken, bunun yanında kripto paralar hakkında hükümetlerin son dönemde uygulamaya başladıkları ve açıkladıkları ”denetim, izleme ve takip” gibi bir takım söylemleri dolayısı ile yatırımcıların endişe ettiği belirtiliyor.

Güney Kore ve Asya bölgesi başta olmak üzere Fransa ile Almanya’nın denetlemeleri arttıracaklarını açıklaması yatırımcıları fazlası ile rahatsız eden gelişmelerden sadece birisi olarak gösteriliyor. Bu durum ise satışların daha fazla artmasına, alımların ise azalmasına neden oluyor. Arz/Talep dengesi ortaya çıktığında ise kripto paraların tamamında düşüşler yaşanıyor.

Ne Zamana Kadar Sürecek?

Kripto paraların düşüşü ne zamana kadar sürecek? Sorusuna yanıt vermek biraz güç olacaktır. Düşüş Ocak ayının başından bugüne kadar devam ederken, aralıklarla yaşanan yükselişler sayesinde piyasaların normal dengede seviyesini koruduğu görülüyor.