Toronto-Dominion Bank (TD) Bitcoin’i yasakladı!

Kanada’nın en büyük bankalarından birisi olan Toronto-Dominion Bank (TD) Bitcoin’e yasak getirdi


Kanada’nın en büyük bankalarından birisi olan Toronto-Dominion Bank (TD) Bitcoin’e yasak getirdi. Tüm dünyada bankalar yavaş yavaş Bitcoin’e darbe vurmaya başlarken, yasakların ardı arkası ise kesilmemeye başladı. Türk bankalarından bugüne kadar herhangi bir yasak talebi bulunmazken, yaşanan gelişmelerin Bitcoin’i Türk bankalarının yasaklayabileceği endişelerini beraberinde getirdi.

Türk bankalarının yasaklaması bir yana yabancı bankaların Bitcoin’e darbe vurması, sürekli olarak yasak uygulamaya başlaması ise ortaya büyük bir kaos çıkardı. Bitcoin yatırımından endişe eden yatırımcılar ve mevcut yatırımcıların paralarını çekmek zorunda kalması ise düşüşlere sebep oldu.

TD: Kredi Kartı İle Bitcoin Alımını Yasakladık

Güvenlik nedeniyle bankada kayıtlı müşterilerine mail gönderen Toronto-Dominion Bank (TD), bundan sonra müşterilerinin Bitcoin satın alım işlemlerini kredi kartı ile yapamayacak olduklarını açıkladı. Müşterilerin bu durumdan memnun olmadıkları ifade edilirken, konuya dair yakın zamanda Bank Of America‘nın Bitcoin üzerinde çalışmalar yürüttüğü ve yasağın diğer bankalara sıçramasının an meselesi olduğu düşünülüyor. Türkiye’de ise Akbank, Ziraat Bankası gibi bankalar EFT işlemi adı altında Bitcoin alımlarına izin veriyor.

[bitcointicker]