Bitcoin yatırımcıları korkuttu mu?

Bitcoin fiyatında yaşanan gerilemeler sonucunda hala birçok yatırımcının güvenini kazanamadı


Bitcoin fiyatında yaşanan gerilemeler sonucunda hala birçok yatırımcının güvenini kazanamadı. Yatırımcılar kripto paralarının satışını yapma yolunu tercih etmeye başlarken, bir diğer taraftan ise kripto paralar ile ilgili düşünceler olumsuz yönde değişti. Kripto para fiyatlarında yaşanan düşüşlerin etkisi ile birlikte mevcut yatırımcılarda satış yapmak zorunda kalmış ve bu satışlardan zarar etmelerine rağmen daha büyük zarar etmek yerine daha az zarar ile piyasadan çıkmanın daha olumlu olacak olduğunu ifade etmişlerdi.

Yabancı yatırımcı milyonlarca dolarlık yatırımlarının bulunduğu piyasadan çekilmek için zararı göze alırken Türk yatırımcılar ise beklemeyi tercih etmiş ve kripto paraların satış yolunu seçmek yerine mevcut bekleme durumunda kalmanın daha fazla etkili olacak olduğunu düşünmüşlerdi.

Yatırımcıları korkuttu

Bitcoin düşüşü 2.000 dolar ve civarında olduğundan ötürü yatırımcıları çok fazla korkuttu, bazı yatırımcılar 2.000 dolara yakın düşüşlerin büyük kayıpların sebebi olduğunu ifade ederken, bazı yatırımcılara göre ise bu tür düşüşler oldukça fazla normal.

  • Bitcoin fiyatının düşüp düşmeyecek olduğu konusunda net bir bilgi bulunmamakla birlikte, yatırımcıların buna dikkat etmesi gerekiyor.