Dolar kuru rekor kırıyor, Bitcoin durduğu yerde artıyor

Bitcoin fiyatları dolara endeksli olmasının etkisi ile bugün Türk Lirası karşısında daha da fazla yükseldi


Bitcoin fiyatları dolara endeksli olmasının etkisi ile bugün Türk Lirası karşısında daha da fazla yükseldi. Dolar kurunda yeni rekorlar kırılırken, birçok Türk vatandaşının Bitcoin almak için artık düşen TL, yükselen dolar nedeni ile daha fazla ödeme yapmak zorunda kalacaklar.

Dolar kurunda yaşanan artışların etkisinin sonucunda Bitcoin fiyatı da buna oranla artış yaşamakta. Dolar kurunda her 1 bir kuruş artış bile Türk yatırımcılar için Bitcoin fiyatında artış anlamına gelirken, 6.500 dolar seviyesinde olan 1 BTC fiyatı bu dakika Türk Lirası karşılığı 38.000 TL ve civarında olarak seyrediyor.

Dolar kuru rekor kırıyor, yatırımcı kazanıyor

Dolar kurunda rekorlar kırılması BTC fiyatına da direkt olarak müdahale ettiğinden BTC sahibi olan Türk yatırımcılar olası düşüşlerden ve yükselişlerden daha da fazla etkileniyor.

BTC fiyatının yükselmesi ve düşmesi etkenleri dolara bağlı olmazken alım ve satım işlemleri dolara bağlı olduğundan bu durumdan Türk yatırımcılar en üst seviyede etkileniyorlar. Dolar kurunun kısa vadede yükselişine devam etmesi, Bitcoin’de ise gerilemelerin olması beklentisi hakim durumda.