Bitcoin Zengin Ülkelerde Daha Fazla Tercih Sebebi

Bitcoin sahibi olan kişi sayısı ne kadar bilinmezken yapılan araştırmalar dünyada en fazla ABD, Japonya, Güney Kore ve benzeri gelişmiş ülkelerin kripto paralar ile ilgili yatırımları daha fazla yaptıklarını gösterir nitelikte


Bitcoin sahibi olan kişi sayısı ne kadar bilinmezken yapılan araştırmalar dünyada en fazla ABD, Japonya, Güney Kore ve benzeri gelişmiş ülkelerin kripto paralar ile ilgili yatırımları daha fazla yaptıklarını gösterir nitelikte. Kripto paraların daha fazla gelişmesini isteyen ve bununla birlikte daha fazla yatırım yapan ülkelerin başında orta gelir düzeyine sahip ülkelerde yaşayan insanlarda destek sunuyor.

En fazla yatırım ise ABD ve Güney Kore’de yaşayan insanlar tarafından yapılırken, bu kişiler elde ettikleri gelir düzeyinin aşırı yüksek olmasının etkisi ile Bitcoin alırken ortalama bir ülkede yaşayan kişinin 12 aylık gelirini tek bir kalemde Bitcoin’e yatırabilecek güce ve bu parayı kaybetmeyi rahatlıkla göze alabilecek olan kişiler.

Türk Vatandaşı Aylık 350 Dolar Kazanıyor

Bir Türk vatandaşı ortalama asgari ücret üzerinden konuşacak olursak aylık 350 dolar tutarında bir para kazanıyor. Bir ABD vatandaşı ise en düşük iş kollarından birinde çalışması durumunda 2000 dolar civarında aylık para kazanıyor. Durum buyken ABD vatandaşları 1 aylık gelirlerini rahatlıkla riske atabilirken, bir Türk vatandaşı en fazla 1 aylık gelirini riske attığında 350 dolar yatırım yapmış oluyor. ABD vatandaşı ise 2000 dolar yatrım yaparak hem daha fazla kazanç getirisi sağlayabiliyor, hem daha fazla yatırım yaparak daha yüksek kazanç elde ediyor.