Crypto.com Alan Adı Satıldı

Dünyanın en değerli alan adlarından birisi olarak tanınan ve 1993 yılında bir profesör tarafından satın alınan Crypto.com alan adının geçtiğimiz günlerde farklı bir şirkete milyonlarca dolar karşılığında satıldığı öğrenildi


Dünyanın en değerli alan adlarından birisi olarak tanınan ve 1993 yılında bir profesör tarafından satın alınan Crypto.com alan adının geçtiğimiz günlerde farklı bir şirkete milyonlarca dolar karşılığında satıldığı öğrenildi. 10 milyon dolar değer biçilen Crypto.com alan adının satılması ile birlikte bundan sonra aktif faaliyet göstermesi beklenirken, 10 milyon dolara alındığı iddia edilen alan adının kripto paralar konusunda her alanda kullanılabilecek olduğu ve gelecek süreçte daha fazla değerlenecek bir alan adı olduğu açıklandı.

Yapılan açıklamalarda Monaco adlı şirketin satın aldığı alan adı ile ilgili 10 milyon doların gözden çıkardıldığı ve Blaze isimli profesör doktordan satın alındığı açıklandı. Monaco yönetimi ise alan adının satın alındığını doğrularken, bu alan adının değerinin çok iyi olduğunu ve şirketlerinin bugüne kadar yaptığı en iyi yatırımın bu olduğu konusunda açıklama yaptı.

Değerlenecek

Crypto.com alan adının gelecek 10 yıl içerisinde 3 veya 4 kat değerlenebilecek olduğu, tam olarak bugün 10 milyon doların daha fazla üzerinde satışının yapılabilecek olduğu iddia ediliyor. Alan adına dair ilk kayıt tarihi 1993 yılı olurken bu tarihten bugüne kadar Blaze’nin alan adını elinde tutması geleceğe yönelik beklentilerinin en üst düzeyde olduğunu gösteriyor. Blaze isimli profesörün Bitcoin yatırımı olup olmadığı ise maalesef ki bilinmiyor.