Hindistan’da Kripto Para Borsaları Zor Durumda

Hindistan hükümeti kripto paralar konusunda aldığı kararlar ile ülkede kripto paralar için bugünlerde adeta bir cehennem havası yaşanıyor


Hindistan hükümeti kripto paralar konusunda aldığı kararlar ile ülkede kripto paralar için bugünlerde adeta bir cehennem havası yaşanıyor. Bu ortamda kripto para borsaları ise sonuna kadar direnecek olduklarının mesajını vererek ülkede kripto paraların daha fazla yaygın hale gelmesi için ülke vatandaşlarının yatırımlarını kripto paralara yapmasını ve bu yönde tercihlerini kullanması önerisinde bulunarak hükümetin bu tür ısrarlarına karşı hareket edilmesi uyarısında bulunuyorlar.

Kripto para borsalarının zor günler yaşadığı Hindistan’da alınan üst düzeyde yasaklar kapsamında kripto para borsalarının banka hesaplarının daha fazla denetim altında tutulması ve nakit paralarına erişim imkanlarının sınırlı duruma getirilmesi sonucunda ülkede birçok kripto para borsası aktif olarak hizmet veremiyor verse dahi ödemeler konusunda arka planda ciddi zorluk ve sorunlar ile karşı karşıya kalıyor.

Kripto Para Borsaları Çok Büyük Krize Girebilir

Hindistan eğer ki geri adım atmaz ve baskıları en üst düzeyin bir kademe daha üstüne çıkarır ise bu durumda ülkede aktif faaliyet gösteren kripto para borsalarının tamamen kapanması, hatta içeride olan paraları dahi tam anlamı ile ödeyemez olduğu iddiaları mevcut. Bu iddiaların arkasında yatan neden ise Hindistan hükümetinin halkı korkutarak kripto paralardan uzak tutmaya çalışmak olduğu iddiaları ortaya atılmış durumda. Gelecekte nasıl ve ne yönde gelişmeler yaşanacağına bağlı olarak kripto para borsalarının kendilerine bir yön belirlemesi bekleniyor.