Kripto Para

Bitcoin’de %30’luk Düzeltmenin Ardından Yeni Hedef Ne? Altcoin’lerde Yükseliş Ne Zaman?

Bitcoin’in 13.800 dolarla yılın en yüksek seviyesini kaydetmesinin ardından görülen %30’luk fiyat düzeltmesinden sonra yatırımcılar artık merakla altcoin’ler için boğa sezonunun başlamasını bekliyor.

Bitcoin’in 8.200 dolardan 14 bin dolar bandına kadarki yükselişinde sürekli altcoin’ler konuşuldu. Öyle ki Bitcoin’in yükselişine ara vermesiyle piyasada tüm ilginin altcoin’lere yöneleceği iddia ediliyordu. Ancak beklenen olmadı. Bitcoin’in %30’u aşkın düzeltme hareketinde altcoin’lerin suyu tıpkı Bitcoin yükselirken olduğu gibi düşerken de bir kez daha çıktı.

Görünüşe bakılırsa Bitcoin şu an için 10 bin dolar psikolojik desteğine tutunmayı başaramayacak gibi. Uzmanlar Bitcoin’in 8 bin dolar ile 9 bin dolar arasında destek bulmasını bekliyor. Eğer Bitcoin bu seviyelerde bir süre tutunmayı başarabilirse altcoin’ler toparlanmak için biraz zaman kazanabilir.

Altcoin’ler için boğa sezonu yakın zamanda başlayacak gibi görünmüyor. Bitcoin fiyatı hala son derece değişken olsa da, BTC işlem çiftinde altcoin’ler hafifçe toparlanıyor ancak USD işlem çiftinde ise Bitcoin ile birlikte değer kaybetmeye devam ediyor.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap