Kripto Para

Temmuz Ayında Yatırımcıların Radarında Olması Gereken 2 Kripto Para

Yazar: Coin Bilgi

Haziran ayı kripto para birimleri için nispeten iyi geçti. Kripto paraların geneli Bitcoin’deki yükselişe eşlik etti. Ancak Bitcoin’in 13.800 dolarla yılın en yüksek seviyesini kaydetmesinin ardından kripto para piyasasında işler biraz değişti.

Bitcoin’in genellikle kripto para birimi piyasasının geri kalanının performansını ciddi şekilde etkileme potansiyeline sahip olduğunu unutmayın. Öyle ki Bitcoin’de yılın en yüksek seviyesinde gelen %30’luk fiyat düzeltmesiyle altcoin’ler deyim yerindeyse çakıldı. Bu yazımızda Temmuz ayı içerisinde Bitcoin’in dışında yakından takip etmeniz gereken 2 kripto para birimini sizlerle analiz edeceğiz.

Litecoin (LTC)

Litecoin, şu anda dördüncü sırada ve 7.6 milyar dolarlık basında piyasa değeri ile sıralanıyor. Ağustos ayındaki blok ödülü yarılanmasına 33 gün kalması nedeniyle Litecoin, Temmuz ayında yakından takip edilmesi gereken kripto paralar listemizde ilk sırada yer alıyor.

Haziran ayında, 142 dolara ulaşmayı başaran Litecoin harika bir ayı geride bıraktı. 30 günden daha az süren önemli bir etkinlikle Litecoin, dikkat edilmesi gereken heyecan verici bir proje haline geldi.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin, 2017 yılındaki efsanevi boğa sezonundan bu yana performansıyla yatırımcıların gözdesi konumunda bulunuyor. Dünyanın en popüler kripto para borsalarından Binance’in yerel para birimi olan Binance Coin, 2019 yılının başından bu yana yaklaşık %400 oranında değer kazanmayı başardı. Gerek Binance Launchpad’deki token satışları açısından gerekse de Binance DEX ve Binance Chain geliştirmeleri açısından BNB, önümüzdeki dönemde yatırımcıların takip etmesi gereken kripto paralar arasında yer alıyor.

Bu gelişmeler, BNB’nin Temmuz ayında daha da değer kazanacağı anlamına gelebilir. Haberimizin hazırlandığı sırada BNB, 4,6 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 33,04 dolardan işlem görüyordu. Binance Coin, Coinmarketcap’te 7. sırada yer alıyor.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap