Bitcoin’de Beklenen İşaret Geldi Mi? Bitcoin SV, Dash ve Zcash %20’den Fazla Yükseldi

Lider kripto para Bitcoin (BTC), sonunda 8.500 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı

bitcoin

Lider kripto para Bitcoin (BTC), sonunda 8.500 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Bitcoin son 24 saatte yüzde beşten fazla değer kazanmasına rağmen  etkileyici kazanımlarıyla bir kez daha yüzde 25’ten fazla değer kazanan tartışmalı Bitcoin forku Bitcoin SV’nin (BSV) gölgesinde kaldı.

Bitcoin 2020’ye İyi Başladı

Son fiyat artışı, CME Group’un 13 Ocak’ta piyasaya sürülen Bitcoin (BTC) opsiyonlarının ardından geldi. Londra merkezli kripto para analisti Skew’e göre, CME Group ilk gününde 55 sözleşme işlem yaptı.

Bitcoin’in son fiyat rallisi konusunda oldukça iyimser olan kripto para analisti Josh Rager, Bitcoin’in çok kısa bir süre içerisinde 8.750 ve 9.050 dolar seviyelerini test edebileceğini iddia ederek öfkeli bir boğaya dönüşüyor. 7.900 dolarlık desteğin, işler kötüye gittiği sırada bile bu seviyeyi güçlü bir şekilde savunacağı tahmin ediliyor.

Özellikle, Bitcoin’in fiyat hareketi, günlük grafikte Ichimoku Cloud’un üstünde gerçekleşiyor ve bu da güçlü bir yükseliş sinyali olarak kabul ediliyor.

Bununla birlikte, yukarıda belirtildiği gibi, Bitcoin’in ana ters hareketi, ilk 10 kripto para birimi arasındaki en büyük hikaye değildir. CoinStats verilerine göre, Bitcoin SV’nin fiyatı son 24 saatte yüzde 25’ten fazla artış göstererek 200.85 dolara ulaştı. Bunun Bitcoin SV’de Haziran 2019’dan beri görülen en yüksek seviye olduğunu belirtelim.

Altcoin’ler Yükselişte

Bitcoin SV şu anda parlayan tek Bitcoin fork’u değil. Bitcoin Cash (BCH) 7,72 artışla 280 dolar seviyesinin üzerine yükseldi. Bununla birlikte, Bitmain hakkındaki lanet söylentilerin doğru olduğu ortaya çıkarsa, BCH büyük bir darbe alabilir. Popüler kripto paralardan Litecoin (LTC) ve EOS ise sırasıyla yüzde 7,65 ve 6,37 değer kazandı.


Diğer en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden bahsetmişken, Dash (DASH) ve ZCash’ten (Zcash) bahsetmeye değer. Bu paraların her ikisi de yüzde 20’den fazla arttı ve bu da piyasadaki en iyi performans gösteren varlıklar arasında olmalarını sağladı.