Kripto Para

LTC’nin Dolaşımdaki Arzının %60’ı Bir Yıldan Uzun Süredir Kilitli: Litecoin Ralliye Hazırlanıyor Olabilir Mi?

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

Litecoin (LTC), yeni yılla birlikte tekrar dikkatleri üzerine çekmeye başladı, çünkü popüler kripto para yeni bir ralliye işaret ediyor olabilir. Litecoin, 50 dolarlık psikolojik direnç seviyesini aşmasıyla yeniden yatırımcıların ilgisini çekmeye başardı.

Fiyat hareketine ek olarak, LTC’lerin büyük bir kısmı bir yıl boyunca kilitli kaldı. Görünen o ki Litecoin balinaları, geleceğin popüler kripto para için şimdiden daha parlak olacağına inanıyor.

Son araştırmalar, 63 milyon LTC’lik dolaşımdaki arzın yaklaşık 40 milyonunun yani %63’ünün bir yıldan uzun süredir uykuda olduğunu ortaya koyuyor. Araştırmacılar, LTC’leri borsalara kadar izlediler. Sonuç olarak araştırmalar, şu anda birçok Litecoin yatırımcısının piyasadaki aşağı yönlü trende boyun eğmeden beklediğini gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl LTC blok ödülü yarılanmasının etkisiyle 20 dolardan 140 dolara kadar fiyatlandı. Ancak yarılanma sonrası beklentilerin azalması nedeniyle LTC hızlı bir şekilde düşüşe geçti. Yarılanma sonrasında gelen sert düşüşe rağmen LTC’nin 4.7 milyar dolarlık işlem hacmi popüler kripto paranın likiditesinin son derece yüksek olduğunu gösteriyor.

LTC Yükselişe Geçti, Sıradaki…

Şu anda umutlar, iki varlığın iyi bir korelasyon gösterdiği ve LTC’nin yeni bir BTC rallisine işaret ettiği yönünde. Litecoin Ocak ayının ikinci haftasında %16 artışla 50.45  dolara yükseldi. Litecoin, Satoshi açısından da toparlanıyor ve lider kripto para Bitcoin karşısında yerini tekrar sağlamlaştırmak isteyen Litecoin 0.006 BTC’nin üzerine çıkmaya çalışıyor.

Son fiyat hareketleri Litecoin’in önümüzdeki günlerde ve haftalarda daha da aktif hale gelebileceğini gösteriyor. LTC, Bitcoin’den pay çalmayı başaran kripto paralardan biri olmayı sürdürüyor. Litecoin aynı zamanda büyük bir spot piyasasına sahip. Popüler kripto para Litecoin, Asyalı tüccarlar arasında popüler ve bu ve bu gibi nedenlerden ötürü Litecoin, aylarca nispeten düşük performans gösterdikten sonra bile ani bir boğa koşusuna kalkışabilir.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap