Bitcoin’de gerileme ne zaman bitecek?

Bitcoin piyasa hacmi verileri olarak 109 milyar dolar seviyesine kadar gerilemesinin ardından yatırımcılarına oldukça fazla korku yaşatmış ve kripto para sahipleri daha çok yatırımlarını geri çekme eğilimine girmişti


Bitcoin piyasa hacmi verileri olarak 109 milyar dolar seviyesine kadar gerilemesinin ardından yatırımcılarına oldukça fazla korku yaşatmış ve kripto para sahipleri daha çok yatırımlarını geri çekme eğilimine girmişti. Birçok yatırımcı ise kripto para sahibi olmak yerine mevcut yatırımlarını koruma yoluna gitmiş ve yatırımlarının tekrar değerli hale gelmesi ve daha fazla değer kazanması için çaba harcayacak olduğunu açıklamıştı.

BTC’nin piyasa hacminin %50 oranından daha fazla bir orana eşit olmasına rağmen piyasa hacmi oranlarının düşük olması ve bu oranın sürekli olarak bir gerileme eğiliminde olması daha çok büyük yatırımcılar ile orta çaplı yatırımcıları yakından ilgilendiriyor.

Bitcoin için yolun sonu görünebilir mi?

Bitcoin fiyatlarının bu denli düşük kalması ve piyasa hacmi verilerinin düşük olması durumunda oldukça büyük sorunlar yaşanması oldukça sıradan bir durum ve sonuç haline gelebilir. Yatırımcıların bu konuda dikkatli olması ve yatırımlarını değerlendirirken piyasa hacmi ve fiyat verilerini iyi ölçmesi gerekiyor. BTC fiyatları daha çok piyasa hacmi verilerinden çok daha fazla oranda etki görüyor.