Nouriel Roubini: Kripto paralar geçici

Ünlü ekonomist Nouriel Roubini, kripto paraların son durumunu özetledi


Ünlü ekonomist Nouriel Roubini, kripto paraların son durumunu özetledi. Kripto paraların gerçek para birimi olmadıklarından dolayı bir yerde son bulmasının kesin olduğunu düşündüğünü belirterek sözlerini sürdüren ekonomist, ”kripto paralar bir gerçek para birimi dahi değil, nasıl bu ‘paraların’ güvenilir olduğunu düşünebilirsiniz?” ifadeleri ile kripto paralara güvenilmemesi önerisinde bulundu.

Bitcoin’in ve diğer tüm kripto paraların kendisi tarafından olumsuz bir bakış açısı içerisinde görüldüğünü belirten Roubini, blockchain teknolojisinin de işe yaramaz bir teknoloji olduğunu, gereksiz yere ortaya çıkarıldığını ve gelecekte bir süre sonra adının dahi duyulmayabilecek olduğunu ifade etti.

ICO’ları hedef aldı!

Nouriel Roubini, ICO’lar hakkında ise sert hedef gösterdi ve ”dolandırıcılık-sahtekarlıktan başka bir şey değil!” dedi. Bu ifadeler kısa süre içerisinde kripto paraların konuşulduğu forumlara ateş hızında düşerken, yatırımcıların zaten endişeli olan durumunun daha fazla endişeli olmasında etkili oldu.

  • Nouriel Roubini, daha önce kripto paralar hakkında yine bu tarz olumsuz yorumlar ile gündeme gelmiş ve destek bulmakla birlikte bazı kişilerin tepkisini çekmişti.