Kripto Para

Bitcoin’de Her Adımı Doğru Bilen Peter Brandt’tan Heyecanlandıran Boğa Sezonu Öngörüsü

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

Bitcoin kahini Peter Brandt, görünüşe göre yeni bir Bitcoin boğa piyasasının başladığına inananlar arasında. Peter Brandt, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda 3 maddeyle Bitcoin’in neden boğa piyasasına girdiğini kanıtladı.

Yükseliş İçin 3 Neden

Coinbilgi.net olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, Bitcoin 2019’un ilk yarısının sonunda 13.700 dolar seviyesine ulaştıktan sonra altı aylık düşen kanalda sıkıştı. Ancak, en iyi kripto para birimi 8,160 dolarlık bir günlük kapanış basmayı başardı ve sonunda ayı trendinden ayrıldı. Bitcoin’de uzun süredir beklenen bu hareket, boğaların gücünü arttırdı.

Bitcoin’in çok yıllı desteği de bozulmadan kalıyor, bu da BTC’nin Ocak 2015’te başlayan parabolik yükseliş trendini devam ettirebileceği anlamına geliyor. Son birkaç ay içinde Bitcoin bu desteğe birçok kez dokundu, ancak ayılar henüz altından kalkmadı.

Buna ek olarak, usta analist Bitcoin’in günlük grafikte baş ve omuzların (H&S) altına ulaşmaya yaklaştığını fark etti. BTC’nin ters baş ve omuzlar (iH&S) modelinden çıkmak üzere olduğuna ilişkin görüşler de son dönemde Twitter’daki kripto para topluluğu tarafından birçok kez gündeme getirilmişti.

Kripto para topluluğu, Bitcoin’in Aralık 2017’de 20 bin dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmesinin ardından hayalet bir kasabaya benziyor. Öyle ki 2017’deki boğa sezonun ardından BitInfoCharts’ın verilerine göre, Bitcoin ile ilgili atılan tweet sayısı şu anda 2014 seviyesine gerilemiş durumda.

Bitcoin kahini Peter Brandt daha önceki analizlerinde de Bitcoin’in boğa sezonuna girebilmesi ve 50 bin dolarlık boğa koşusuna başlayabilmesi için Twitter’daki boğaların tamamen piyasayı terketmesi gerektiğini savunmuştu.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap