Kripto Para

Bitcoin’de 8.500 Dolarla Rekor Kırıldı: Sıradaki Hedef Neresi?

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

Geçen hafta içinde iki kez bitcoin fiyatları, güvenli liman varlığı durumunu güçlendiren jeopolitik gerginliklere güçlü tepki gösterdi. ABD’nin Irak’ta İran’a yönelik gerçekleştirdiği füze saldırısı’nın ardından Bitcoin %10 değer kazandı.

Tradingview.com verilerine göre, son birkaç saat içinde Bitcoin son yedi haftanın en yüksek seviyesi olan 8.450 dolara ulaştı. Bu hareketle birlikte Bitcoin, dünkü en düşük seviyesi olan 7.700 dolar bandından %10 değer kazanmış oldu.

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ABD’nin Orta Doğu’daki hava saldırısının ardından başlayan yükseliş trendi sonucunda Bitcoin% 22 etkileyici bir artış gösterdi. Bu ralli henüz Bitcoin’de Ekim ayı sonlarında ABD-Çin ticaret savaşları gerilimi sırasında kaydedilen performans kadar büyük olmasa da o potansiyele sahip.Bitcoin’deki hareket, Çarşamba sabahı erken saatlerde İran’ın misillemesi ile tetiklendi. Haberlere göre İran, ABD askeri personelinin bulunduğu bilinen Irak’taki iki üsse bir düzineden fazla füze fırlattı. ABD Başkanı Donald Trump, saldırının ardından şunları kaydetti:

‘Her şey yolunda’ ve ‘Şimdiye kadar çok iyi!’
Artan gerilimler, tıpkı geçen yıl ki ABD-Çin ticaret savaşında olduğu gibi, Bitcoin için güvenli liman varlık rolünü daha da pekiştirdi. Yeni sermaye, altı haftalık aralıklı kanaldan yıl boyunca yeni zirvelere ulaşmak için onu ödüllendiren varlığa akıyor.Analist ve tüccar ‘Crypto₿irb’ korelasyonlara dikkat çekti;

 

Geçen hafta yaşananların ardından altın ve petrol gibi diğer güvenli liman varlıkları da artıyor. Altın’ın onsu bugün 1,600 doları aştı ve böylece son altı yılın en yüksek seviyesi kaydedildi. Bitcoin, sıkıntılı zamanlarda sıcak para çeken güvenli bir liman varlığı olarak altın ve petrolün yanında her fırsatta yerini sağlamlaştırıyor.

BTC İçin Sıradaki Hedef Ne?

Artık uzun vadeli teknik göstergeler yükseliş eğilimi gösterdi ve trend çizgileri kırıldı, analistler Bitcoin için bir sonraki hamleye bakıyorlar. Popüler analist Josh Rager şunları kaydetti:

“ABD temel saldırı haberlerinden sonra BTC güçlü görünüyor… önceki hedefler kısalmaya devam ediyor. 8,800 dolar.”

Fib geri çekilmelerinin hizalandığı bir sonraki kısa vadeli direnç seviyesi gibi görünüyor. Artık 50 günlük hareketli ortalama ihlal edildiğine göre yukarı doğru yönlü trend başladı. Daha uzun vadeli hedef ise şu anda 9.200 dolar seviyesinde oturan olan 200 günlük MA.

Ortadoğu’da savaş spekülasyonunu da arkasına alan bir Bitcoin bu yıl tüm zamanların en iyi performansını ortaya koyabilir mi?Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap