Bitcoin’de Rüzgar Tersine Döndü!

2019 yılına kötü bir başlangıç yapan Bitcoin ile birlikte kripto para birimleri gün sonunda toparlanma hareketi gösterdi

bitcoin btc rüzgar

2019 yılına kötü bir başlangıç yapan Bitcoin ile birlikte kripto para birimleri gün sonunda toparlanma hareketi gösterdi. Son 24 saatte yükseliş grafiği çizen Bitcoin’de yelkenlere fora hedef 3.750 dolar. 

Kripto para birimlerinde kayıplar derinleşirken günün Ethereum’a hiç yaramadığını haberimizde belirtmiştik. Ethereum’da kayıplar devam ederken Bitcoin’in sırtladığı diğer kripto para birimleri, Bitcoin ile birlikte yükselişe geçti. 

Gün içerisinde yüzde 2’lik bir artış kaydeden ve 3.700 dolar seviyesinde işlem gören Bitcoin’in son hafta grafiğine baktığımızda atağa kalktığını gözlemliyoruz. 

Ripple, Ethereum ve Diğerleri!

Genelde kurduğu ortaklıklarla adından söz ettiren Ripple (XRP) Bitcoin’in yükselişiyle birlikte yükselişe geçti ve haberin yazıldığı esnalarda 0.320 dolar seviyesine yaklaştı. Yatırımcısını güldürmeye başlayan Ripple’ın bu yükselişinin devam etmesi bekleniyor.

Ethereum ise günün kaybeden ve kaybettiren kripto para birimi oldu. Yatırım uzmanlarının hakkında tehlike çanları çaldığı Ethereum 117.19 dolar seviyesine gerileyerek tehlike noktası olan 116 dolar seviyesini test etti. 

Ethereum günün kaybeden kripto para birimi olsa da Bitcoin’in önderliğinde diğer kripto para birimlerinde grafikler yeşili gösterdi ve yatırımcılarının yüzünü güldürdü.