Bitcoin’de Rüzgar Tersine Dönebilir

Bitcoin’de fiyat düşüşleri yaşandığı bugünlerde kripto para piyasaları resmen kan ağlıyor, kan içiyor


Bitcoin’de fiyat düşüşleri yaşandığı bugünlerde kripto para piyasaları resmen kan ağlıyor, kan içiyor. Bu düşüşler en fazla yatırımcıları etkilerken zaman zaman yatırımcıların tepkileri daah da fazla artarak kripto paralarda yaşanan bu düşüşlerin nedeni sürekli olarak soruluyor. Bitcoin’de yaşanan bu düşüşler diğer tüm kripto paraları da etkilerken güvenlik konusunda yaşanan sorunlar dolayısı ile Ethereum düşüş gösteriyor.

Analistlerin saçma yorumları ve gelecekte Bitcoin’in çok yükselecek olduğunu, hatta gelecek haftalarda rekor kırabilecek olduğuna dair iddiaları dolayısı ile yatırımcıların güveni daha da fazla sarsılmış iken bu durumun arkasında yatan büyük sorumlular analistler ve kripto para yorumcuları gösteriliyor.

Yatırımcıları Yanlış Yönlendirdiler

Tom Lee, Charlie Lee, McAfee benzeri yatırımcılar geçtiğimiz haftalarda birkaç gün içerisinde Bitcoin’in rekor kıracak olduğunu iddia etmiş ancak Bitcoin rekor kırmak yerine büyük düşüşler yaşamıştı. Yaşanan bu düşüşler sonucunda yatırımcıların güveni sarsılmış ve bu durum dolayısı Ethereum, Ripple, ve diğer kripto paralara yatırım yapan yatırımcılar dahi sektörün kırılgan olduğunu belirterek yatırımlarını çekmişti.

İddialar ise yakın gelecekte en azından Bitcoin‘de rüzgarın tersine dönebilecek olduğu yönünde. Finans spekülatörlerinin en düşük fiyattan yatırım yapıp aniden yüklenip kripto paralarda rekor kırılmasını sağlayabilecek oldukları iddiası piyasanın bir anda yükselmesini sağlayabilir. Bitcoin tekrar yükselir mi? Yükselir ise ne zaman yükselir? Rüzgar tersine ne zaman döner? Hiç kimse asla bilemez.