Piyasa Hacmi 85 Milyar Dolar Geriledi

Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Bitcoin Cash düşüş yaşıyor

Bitcoin nedir

Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Bitcoin Cash düşüş yaşıyor. Kripto paralarda yaşanan bu düşüş ise gerçek ve realist yatırımcıları aşırı derece rahatsız ederek mevcut birikimlerinin zarar etmesini istemeyen yatırımcı direkt olarak kripto para yatırımlarını satıyor ve eline geçen nakit parayı saklamaya başlıyor. ABD, Güney Kore ve diğer bazı gelişmiş ve gelişmeye devam eden ülkelerde vadeli mevduatlar çok yüksek getiri kazandırmıyor.

Zaten değerli olan Euro ve dolarlarını kripto paralarda değerlendirmek isteyen yabancı yatırımcı ise kripto paralarda sürekli olarak kayıp yaşanmaya başlaması sonucunda geri adım atarak yatırımlarını satıyor ve elinde bulunan nakit parasını direkt mevduat hesaplarına atarak kripto paralar ile riske girmek istemediğini son dönemde sık sık dile getiriyor.

312 Milyar Dolara Geriledi

Satışlar artıp alımlar düşünce kripto para piyasasında bulunan toplam rezerv ise 312 milyar dolara kadar geriledi. Tarihin en fazla düşüşlerini bugünlerde yaşayan piyasa hacminin 30 gün içerisinde 80 milyar doları aşkın seviyede düşüş yaşaması yatırımcıları tedirgin ederken, sürü psikolojisi dolayısı ile bazı yatırımcılarında arkadaşlarından ve yakın dostlarından görerek bunları takip edip kripto paralarını sattıkları anlaşıldı.

Gelecek zamanda kripto para piyasası hacmi tekrar yükselir mi? Kripto paralar tekrar yükselebilir mi? Bu sorular tamamı ile hiçbir kimse tarafından bilinemeyecek ve bilinmesi imkansız olan sorular. Uygulanabilecek olan bazı al-sat işlemlerinin dahi bu zamanda sadece zarar yarattığı bir ortamda ne olacağını bekleyip görmek gerekiyor.