Coinbase’de ”nakit çekim” sorunu

Kripto para borsası denildiği zaman akla ilk gelen kripto para borsalarından bir tanesi olan ve sürekli gelişen yapısı sayesinde milyonlarca yatırımcının ilk tercihleri arasına giren Coinbase isimli kripto para borsasında zaman zaman problemlerde yaşanmıyor değil


Kripto para borsası denildiği zaman akla ilk gelen kripto para borsalarından bir tanesi olan ve sürekli gelişen yapısı sayesinde milyonlarca yatırımcının ilk tercihleri arasına giren Coinbase isimli kripto para borsasında zaman zaman problemlerde yaşanmıyor değil.

Kripto para borsasında yaşanan son problem yatırımcıları yakından ilgilendiren bir problem iken, yaşanan büyük problemler arasında görülmeyen bir problem olarak kayıtlara geçti. Kanadalı yatırımcılar kripto paralarını bozdurmak ve ardından hesaplarına para çekmek istediklerinde bu işlemi hesaplarında bakiye olmadığı için yapamayacak oldukları uyarısı kendilerini karşıladı ve hesaplarında bakiye olmadığı uyarısı dolayısı ile nakit çekmelerine izin verilmedi.

1 Ağustos tarihinde yaşandı

Bu sorunun 1 Ağustos tarihinde yaşandığı ve yaşanan sorunun birkaç saat içerisinde giderildiği açıklandı. Yetkililer ise sorunun bazı kullanıcıları etkilediğini ancak her hesabın sorundan etkilenmediği açıklamasında bulundu. Yetkililer bu sorun ile ilgili gerekli olan çalışmaların yapıldığı ve sorunun giderilmesine rağmen bir daha bu sorunun yaşanmaması adına gerekli olan her türlü önlemlerin en üst düzeyde alındığının açıklamasını yaparak, hatanın yatırımları etkilemediğini açıkladılar.