Bitcoin’e Yatırım Yapmanızı Sağlayacak 5 Neden

Bitcoin son yılların en fazla kazandıran yatırımları arasında ilk sırada bulunan yatırımlardan birincisi


Bitcoin son yılların en fazla kazandıran yatırımları arasında ilk sırada bulunan yatırımlardan birincisi. Kripto paralar arasında en fazla değer kazanan ve geçmişten günümüze en fazla değer gören kripto para olan Bitcoin’in geleceği ise yapılan tüm olumsuz yorumlara rağmen hala parlak denilebilir.

Bitcoin yatırımı yapmanızı sağlayacak olan 5 nedenden birincisi ile başlayacak olursak kripto paraların geleceğin para birimi olacak olmalarını söyleyebiliriz. Tüm devletler tarafından yakından izlenmeye başlanan kripto paraların gelecekte çok daha fazla değer kazanıp dolar ve euro gibi standart para birimlerinin önüne geçebilecek olduğu iddiası doğru olabilir.

Bitcoin 50.000-1.000.000 Dolar Seviyesine Çıkabilir

2. neden ise standart para haline gelsin veya gelmesin Bitcoin gelecekte dev yatırımcılar tarafından iddia edildiğine göre çok daha yüksek seviyelere ulaşacak ve birçok düşük çaplı yatırımcı dahi oldukça yüksek paralar elde edecek. Kazanılacak olan para miktarının 18 katı aşabilecek olduğu iddia edilirken, şimdilerde 7.900 dolar seviyesinde olan Bitcoin’in birkaç yıl içerisinde 1 milyon dolara kadar yükselme şansı bulunuyor.

Tamamen Gizli

Kripto paralar tamamen gizli olduklarından dolayı oldukça fazla güvenlik sağlıyorlar. Eğer siz kimseye Bitcoin aldığınızı ifade etmez iseniz hiç kimse sizin Bitcoin sahibi olduğunuzu, hali ile yatırımınız olduğunu bilemeyecektir. Bununla birlikte banka hesabında tutacak olduğunuz paralar risk altında iken Bitcoin yatırımı olarak tutacak olduğunuz paralar ise olası vakalara karşı eğer ki kendinizi ve hesaplarınızı korursanız risk altında olmayan yatırım olacaktır.

Kripto Paralar Çok Fazla Talep Görüyor

Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri her zaman çok fazla talep gördüklerinden dolayı gelecekte çok daha gözde para birimleri haline dönüşeceklerdir. Zira şimdilerde bile Bitcoin ve Ethereum gündemi sarsmaya ve sallamaya yetecek kadar ilgiye sahip durumda.

Her İstediğinizde Alıp Satma Seçeneği

İstediğiniz her an Bitcoin alabilir veya satış yapabilirsiniz. Bu sayede yatırımlarınızı ”kuyumcu açılsın altın alayım” bahaneleri ile beklemenize gerek kalmadan 7/24 alım ve satış işlemlerini borsa siteleri üzerinden yapabilirsiniz. Bu sayede al-sat adı altında oldukça yüksek kar elde edebilirsiniz. Ancak al-sat işlemleri yaparken dikkatli olmanızda zarar etmemek için önem olduğunu unutmamalısınız.