Kripto Para

Bitcoin’in Hash Rate’i 2017 Yılındakinden 7 Kat Daha Fazla: Bu Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin fiyatı şu anda bir konsolidasyon döneminden geçiyor olsa da Bitcoin ağının temelleri her zamanki gibi güçlü. Öyle ki Bitcoin’in hash rate’i an itibariyle popüler kripto para biriminin 20 bin dolarlık tarihi zirvesindekinden 7 kat daha fazla.

Twitter’da Rhythm olarak kripto para analisti paylaştığı bir tweet’le şu anda Bitcoin ağını güvence altına alan hash rate’in, Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı zamanlardakinden 7 kat daha fazla olduğuna dikkat çekti.

https://twitter.com/Rhythmtrader/status/1212090049640185857?s=20

Bitcoin fiyatı 20 bin dolara uzanırken, hash rate de benzeri görülmemiş bir yükseliş kaydederek 14,6 EH/s’ye ulaşmıştı. Ancak, 2019’un son birkaç gününde Bitcoin ağının hash rate’inin 95 milyon TH/s civarında dalgalandığını gördü. Her ne kadar hash rate’in yükseliş trendi son birkaç ayda zayıflasa da 2018’in ardından oldukça kayda değer bir artış sergiledi. 

Rakam, geçtiğimiz yılın Eylül ayında ilk kez 100 EH/s’yi kırdı ve Ekim ayında 120 EH/s’ye uzandı. Her ne kadar blok ödülü yarılanmasının Bitcoin’de çok ciddi bir yükseliş tetikleyeceği düşünülse de Bitcoin’in fiyatı kesinlikle her zaman doğrudan hash rate’i takip etmez, ancak çoğu zaman Bitcoin’in hash rate’teki yükselişlerden olumlu etkilendiği görülüyor.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap