Google’dan Sevindirici Hamle: Yasaklanan Popüler Kripto Para Uygulaması Playstore’a Geri Döndü

2019’u Google Play’de yasaklandığına dair kötü haberlerle bitirdikten sonra, Ethereum kripto cüzdanı ve dApp platformu MetaMask 1 Ocak 2020’de geri dönmeyi başardı

mobil uygulama

2019’u Google Play’de yasaklandığına dair kötü haberlerle bitirdikten sonra, Ethereum kripto cüzdanı ve dApp platformu MetaMask 1 Ocak 2020’de geri dönmeyi başardı.

MetaMask

Ethereum ekosistemi, Google’ın MetaMask’ın Android istemcisini Play Store’dan yasaklamaya karar vermesinin ardından 2019’un son haftasında küçük bir aksilik yaşadı. Ethereum cüzdanı ve dApp platformu, haberleri tam olarak bir hafta önce Twitter’da duyurdu. Google, MetaMask’ın, finansal hizmetler politikasını ihlal ettiğini düşünüyordu. Ancak, MetaMask’ın 1 Ocak 2020’de yaptığı duyuruya bakılırsa tüm olayın basit bir yanlış anlaşılmadan ibaret olabilir.

MetaMask Yeniden Kullanılabilir

Kripto cüzdanı, yeni duyurusunda Google’ın MetaMask mobil uygulamasına, sözde dikkatli bir şekilde değerlendirildikten sonra tekrar Google Play’de izin verdiğini belirtti. MetaMask ise topluluğuna destekleri için teşekkür etti ve dApp’ın artık uygulama mağazasında olduğunu belirtti.

Bundan çok kısa bir süre önce de Google’ın yan şirketi YouTube, platformdaki kripto paralara yönelik içerikleri hiçbir uyarıda bullunmaksızın kaldırmaya başlamış ve daha sonra hata yaptıklarını kabul etmişti. Google News’te de kripto para haberlerinin baskılandığı biliniyor.

Geçtiğimiz yılın son haftasında Coinbase cephesinden yapılan açıklamada, App Store politikasına uyum sağlayabilmek adına dApp tarayıcı işlevini kaldırmak zorunda kaldıkları ifade edilmişti.