Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek: Kripto Paralar Güvenilir Değil

G20 üyesi ülkelerin toplantıları bugün sona erdi. Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ise kripto paralar ve diğer alanlarda yapılan ekonomi toplantılarına Türkiye adına katılım gösterdi


G20 üyesi ülkelerin toplantıları bugün sona erdi. Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ise kripto paralar ve diğer alanlarda yapılan ekonomi toplantılarına Türkiye adına katılım gösterdi. Türkiye adına katılım gösteren Şimşek, bu toplantılar sırasında neler konuşulduğu ve nasıl bilgilerin açıklandığına dair açıklama yapmazken, Twitter hesabından Türk vatandaşlarını uyardı.

Toplantılar sonucunda kripto paralara yatırım yapılmasının güvenilir olmadığı sonucunun açık ve net şekilde göründüğünü açıklayan Şimşek, bu alanda yatırım yapanların bir an önce yatırımlarını kesmesi gerektiğini açıkladı.

Kripto Paralara Yönelik Önlemler Alabiliriz

Türkiye olarak kripto paralara çok fazla ilgi gösteren bir ülke değiliz ancak ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, tarafından yapılan açıklamalar sonrasında yatırımcılar olarak hepimizin alabilecek olduğu bazı önlemler bulunuyor. Tüm yatırımlarımızı kripto paralara yatırmak yerine farklı yatırımlar yapmak ve tüm yatırımları bir alanda toplamamak gibi önlemler alınabilir. Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’e göre kripto paralara yatırım yapmak riskli iken, BlockChain teknolojisi ise kullanılabilir ve birçok alanda faydalı olabilir.