Kripto Para

“Bitcoin’in Yükselişi Altcoin’ler İçin Fekaket Sanaryolarını Da Beraberinde Getirebilir”

Bitcoin, 7.900 dolar ve 8.000 dolar seviyeleri arasında kısa bir dalgalanmanın ardından tekrar yoluna devam ediyor. Popüler kripto para birimi 16 Haziran Pazar günü itibariyle son 13 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Yatırımcılar, Bitcoin’deki yükselişin altcoin’leri de olumlu etkileyeceği düşüncesinde olsa da Josh Rager bu durumun kutlanacak bir yanının olduğunu düşünmüyor. En azından şimdilik. Josh Rager’a göre Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %60’ı geçerse altcoin’lerin büyük bir kısmında felaket senaryoları baş gösterecek.

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti birkaç gün içerisinde %2 arttı. Bu yükselişe dikkat edin. Bitcoin piyasa hakimiyetinin artması BTC sahipleri için iyi bir şey olabilir ancak altcoin’ler için değil. Binance’in ABD’den çekilme kararı nedeniyle yatırımcılar Bitcoin’e ve piyasa değeri yüksek kripto paralara dönüş yapıyor olabilir.

Josh Rager ayrıca Binance’in çekilme kararı sonrasında ABD’li yatırımcıların ülkelerinde faaliyet ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’de hali hazırda listelenmiş kripto para birimlerine hücum edebileceğini düşünüyor.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap