Kripto Para

Girişim Kapitalisti Alyse Killeen Bitcoin’in Neden Yükseldiğini Açıkladı

2019 yılı kripto para piyasasını çoğu zaman daha yüksek seviyelere taşıyan vahşi bir yıl oldu. İnsanlar kripto para piyasasındaki bu sevindirici yükselişin nedenlerini merek ediyor. Ancak girişim kapitalisti, bu yükselişin yalnızca bir açıklaması olduğuna inanıyor.

Bitcoin, şu ana kadar 2019 yılında gösterdiği %140’ı aşan yükselişle altını ve birçok hisse senedini geride bıraktı.

Bitcoin’de Arz Şoku Yaşanabilir

StillMark Capital’in yönetici ortağı olan Alyse Killeen, bu yükselişin, yaklaşan 2020 Bitcoin yarısından kaynaklanan belirsiz bir “arz şoku” olarak nitelendiriyor. Killeen’a göre 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşecek blok ödülü yarılanmasından önce Bitcoin’de bir arz şoku yaşanabilir.

2020’de şu anki mevcut günlük Bitcoin arzının sadece yarısına sahip olacağız.

Gerçekten de, blok ödülü yarılanması için geri sayım başladı ve birçok kripto meraklısına göre yarılanma Bitcoin’deki yükseliş için bir katalizör olacak.

Geçmişteki blok ödülü yarılanmalarında da Bitcoin çok ciddi yükselişler kaydetmişti.  Örneğin, Bitcoin, ilk blok ödülü yarılanmasından bir yıl önce 2.55 dolardan işlem görürken, bir yıl sonra 1037 dolara, aynı şekilde 2. blok ödülü yarılanmasında ise fiyatı 268 dolardan 2,525 dolarda yükselmişti.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap